Zavřít reklamu

Apple se těší celosvětové popularitě, čemuž vděčí především své věrné fanouškovské základně. Jablíčkáři své produkty zkrátka milují a nedají na ně dopustit. To je ostatně něco, v čem se cupertinský gigant jako takový liší od své konkurence. Takto věrnou komunitu bychom například u Samsungu jednoduše nenašli. Otázkou ale je, proč tomu tak vlastně je a čím si Apple dokázal získat přízeň lidí. Na to si ale posvítíme někdy jindy.

Nyní se totiž zaměříme na naprosté novinky, respektive na nový iPhone 14 Pro a iOS 16. Ty nám totiž opět dokázaly, jakou sílu má jablečná fanouškovská základna a částečně odhalily, proč jsou jablíčkáři vlastně natolik věrní a firmě důvěřují. Ne nadarmo se totiž říká, že nejdůležitější jsou právě detaily, pro něž má Apple cit.

Malé detaily dělají velké věci

Zmiňovaný iPhone 14 Pro přišel s poměrně zajímavou novinkou. Konečně jsme se zbavili dlouho kritizovaného horního výřezu (notch), který byl nahrazen takzvaným dynamickým ostrůvkem neboli Dynamic Island. Ve skutečnosti se jedná o pouhý průstřel v displeji, na což jsme od konkurence zvyklí již několik let. Právě telefony od konkurenčních výrobců se na průstřel spoléhají již léta, zatímco Apple z prostého důvodu dodnes vsází na výřez. V notchi je totiž ukryta TrueDepth kamera se všemi komponenty pro systém Face ID, s jehož pomocí dokážeme odemykat náš telefon za pomoci 3D skenu obličeje.

Apple tedy přinesl něco, co uživatelé konkurence znají již roky. I přesto to ale dokázal povznést na zcela novou úroveň a ohromit řadu fanoušků – díky skvělé integraci s operačním systémem iOS 16. Nový průstřel, respektive Dynamic Island, se díky tomu dynamicky mění podle toho, co zrovna na iPhonu děláte, jaké běží operace na pozadí a podobně. Jedná se o menší drobnost, která dodnes u ostatních chybí a přinesl ji právě Apple, čímž si vysloužil uznání početné skupiny uživatelů. Když se nad tím takto zamyslíme, cupertinskému gigantovi se opět podařilo z něčeho, co všichni znají již léta, udělat svým způsobem revoluční prvek.

iPhone 14 Pro

Maličkosti tvořící Apple ekosystém

Právě na takovýchto maličkostech je postaven celý jablečný ekosystém, který je hlavním důvodem, proč se na něj dennodenně spoléhají řady uživatelů. Za největší benefit Apple produktů je častokrát označována dlouholetá softwarová podpora. Ve skutečnosti jde však o jen jednu z mála vlastností, které zmiňovaný ekosystém dotváří. Pravdou ale také je, že většina funkcí, které mohou být pro jablíčkáře svým způsobem nové, jsou u konkurence k dispozici již delší dobu. Ani přesto ale věrní fanoušci nevidí důvod k přechodu, jelikož čekají na jejich adaptaci v rámci Apple prostředí a jejich dotvoření do co možná nejlepší podoby, což nyní můžeme vidět v případě zmiňovaného Dynamic Island.

Redaktor a student. Mimo redaktorskou činnost se také zajímá o svět populárních technologií. Svůj volný čas věnuje studiu a svým nejbližším.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.