Zavřít reklamu
iWant

iPhone 8 přestává fungovat po výměně displeje v neautorizovaném servisu

iWant

V roce 2016 se ve velkém řešila kauza týkající se nefunkčního Touch ID poté, co si uživatel nechal opravit svůj iPhone v neautorizovaném servisu. Nějaký ten pátek probíhala přestřelka mezi společností Apple a uživateli, kteří se bránili vůči nutnosti nechávat své telefony opravovat jen na vyhrazených servisních místech. Apple posléze aktualizoval iOS a „chyba“ byla odstraněna. Jak se zdá, po dvou letech tu máme něco velmi podobného. Tentokrát je však problém o něco horší, neboť v tomto případě nefungují telefony vůbec.

Nový případ se objevil v USA a v současné době se týká většího množství uživatelů. To je právě také důvodem, proč o něm píše americký magazíne Vice. Uživatelé si stěžují že jim s příchodem iOS 11.3 přestal fungovat jejich iPhone 8. Po krátkém zkoumání se přišlo na to, že se tento problém objevuje u uživatelů, kteří si nechali vyměnit displej v neautorizovaném servisu.

S největší pravděpodobností se tak opakuje situace z předloňského roku. Loni přestalo Touch ID fungovat proto, že neautorizovaný servis při výměně displeje neprovedl spárování nového panelu se speciálním interním čipem uvnitř iPhonu, který se stará o kontrolu vzájemné kompatibility jednotlivých komponent. Po neautorizované výměně tento čip zjistil závadu a znemožnil fungování Touch ID, z obav o kompromitaci bezpečnostního systému telefonu. Něco podobného se děje i v případě iPhonu X, kdy při neautorizované výměně senzoru pro snímání okolního osvětlení telefon vypne Face ID. Opět z bezpečnostních důvodů, neboť je vnitřní bezpečnostní okruh „narušený“ komponentou, která tam „nemá co dělat“.

Z výše zmíněných důvodů prý začínají neautorizovaná servisní centra odmítat žádosti o opravy displejů u iPhonů 8 vzhledem k tomu, co se poté děje. Apple v posledních letech brojí proti podobným neautorizovaným opravnám, stejně jako na v USA populární právo na svobodnou opravu elektroniky (které se stává součástí legislativy v mnoha státech). Předloni společnost v případě Touch ID povolila a za pomocí aktualizace iOS problém zmizel. Nefunkční displej je však podstatně více limitující záležitost a počet uživatelů s nefunkčním telefonem jen poroste.

Zdroj: 9to5mac