Zavřít reklamu

Apple se neustále snaží různě vylepšovat své iPhony, díky čemuž se rok co rok můžeme radovat z nových, případně lepších funkcí. Během posledních let jsme se dočkali řady parádních softwarových vylepšení na poli baterie. Tomu předcházela všem známá aféra se zpomalováním jablečných telefonů, kdy cupertinský gigant záměrně zpomaloval telefony se stárnoucí baterií, aby tak nedocházelo k jejich samovolnému vypínání. Díky tomu Apple do iOS přidal Kondici baterie informující o stavu vzhledem k výkonu. A pravděpodobně se nehodlá zastavit.

iphone baterie
Zdroj: macrumors.com

Podle nově objeveného patentu, který byl registrován u USPTO (US Patent & Trademark Office), Apple aktuálně pracuje na novém systému, který by dokázal přesně odhadnout čas vybití baterie a včas uživatele na tuto skutečnost upozornit. Systém by ale nebyl určen k šetření samotné baterie, nýbrž pouze k upozorňování jablíčkářů. Na základě chování uživatele v nejrůznější dny a denní doby, případně dle polohy, by dokázal určit, kdy zhruba ke zmiňovanému vybití dojde. Aktuálně iPhony a iPady v tomto směru fungují poměrně primitivně. Jakmile baterie narazí na 20 %, vyšle zařízení oznámení o téměř vybitém akumulátoru. Tak ale můžeme narazit na problém poměrně rychle, kdy například k večeru máme lehce nad 20 %, zapomeneme iPhone připojit k nabíječce a ráno se setkáme s nepříjemnou novinkou.

Nový systém by tedy mohl usnadnit každodenní používání iPhonu a značně předejít nepříjemným situacím, kdy musíme na poslední chvíli hledat zdroj napájení. Pokud navíc používáte Mac, možná vás mohlo napadnout, že podobná funkce funguje právě na této platformě. Nenechte se ale zmást. Podle patentu by novinka měla fungovat podstatně lépe, jelikož by měla k dispozici více dat. Co se týče snímání uživatelovy polohy, tak vše by mělo probíhat pouze v rámci iPhonu, aby nedocházelo k narušení soukromí.

Zároveň nesmíme zapomenout zmínit jednu důležitou věc. Apple totiž nejrůznější patenty vydává takřka jako na běžícím páse, každopádně většina z nich se realizace nikdy ani nedočká. V tomto případě ale máme o trošku větší šanci. Jak jsme již nakousli výše, cupertinská společnost v posledních letech na funkcích spojených s baterií intenzivně pracuje. V beta verzi systému iOS 14.5 se navíc objevila možnost kalibrace baterie pro vlastníky iPhonu 11.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více