Zavřít reklamu

iPhone se nenabíjí se termín, který je mezi uživateli jablečných telefonů vyhledáván relativně často. A není se čemu divit – pokud se vám nedaří iPhone nabít, tak se jedná o nesmírně frustrující a nepříjemnou situaci, kterou je nutné co možná nejdříve vyřešit. Na internetu samozřejmě najdete nespočet různých postupů pro vyřešení tohoto problému, mnoho z nich je ale spíše zavádějících a snaží se vás nalákat na stažení nějakého placeného programu, který vám stejně nepomůže. Pojďme se tedy společně v tomto článku podívat na 5 tipů, které byste měli vyzkoušet, pokud se vám iPhone nedaří nabít. Najdete zde veškeré potřebné postupy.

Restartujte iPhone

Ještě před tím, než se vrhnete do jakýchkoliv složitějších postupů za účelem opravy nabíjení, váš iPhone prvně restartujte. Ano, někteří z vás nyní dost možná kroutí hlavou, jelikož provedení restartu je součástí prakticky všech podobných příruček. Je ale nutné zmínit, že v mnohých případech dokáže restart opravdu pomoci (a v mnohých zase nikoliv). Restartem se totiž opětovně zapnou veškeré systémy a smažou možné chyby, které mohou způsobovat nefunkční nabíjení. Za zkoušku tedy rozhodně nic nedáte. Restart ale proveďte tak, že přejděte do Nastavení → Obecné → Vypnout, kde následně přejeďte prstem po posuvníku. Následně několik desítek sekund vyčkejte, a poté iPhone znova zapněte a nabíjení otestujte.

Využijte MFi příslušenství

Pokud jste provedli restart, který nepomohl, tak dalším krokem je kontrola nabíjecího příslušenství. První, co můžete vyzkoušet udělat, je využít jiný kabel a adaptér. V případě, že záměna pomůže, tak zkuste kabely a adaptéry zkombinovat, abyste jednoduše zjistili, která součást přestala fungovat. Pokud chcete zaručit 100% funkčnost kabelu i adaptéru pro nabíjení iPhonu, tak je důležité pořídit příslušenství s certifikací MFi (Made For iPhone). Takové příslušenství je sice oproti tomu obyčejnému o něco dražší, na druhou stranu ale máte záruku kvality a jistotu toho, že nabíjení bude fungovat. Cenově přijatelné nabíjecí příslušenství s MFi nabízí například značka AlzaPower, kterou z vlastní zkušenosti mohu doporučit.

Příslušenství AlzaPower koupíte zde

Zkontrolujte zásuvku či prodlužovací kabel

Jestliže jste zkontrolovali nabíjecí příslušenství, a dokonce jste se i pokusili iPhone nabít několika jinými kabely a adaptéry, tak pořád není nic ztraceno. Pořád mohla nastat nějaká chyba v elektrické síti, kvůli které vám nyní nabíjení nefunguje. V takovém případě vezměte jakékoliv jiné funkční zařízení, které potřebujete ke své činnosti elektřinu, a zkuste jej připojit do stejné zásuvky. Pokud nabíjení jiného zařízení funguje, tak je problém někde mezi adaptérem a iPhonem, jestliže se nespustí, tak může být vadná buď zásuvka, anebo prodlužovací kabel. Zároveň ještě můžete zkusit zkontrolovat pojistky, zdali náhodou nedošlo k jejich tzv. „vyhození“, což by byl důvod nefunkčního nabíjení.

alzapower

Vyčistěte Lightning konektor

Za svůj život už jsem se setkal s nespočtem uživatelů, kteří si za mnou přišli postěžovat na to, že jim nefunguje nabíjení iPhonu. Ve většině případech po mě chtěli provést výměnu nabíjecího konektoru, je ale nutné zdůraznit, že prozatím k této akci ani jednou nedošlo – pokaždé stačilo Lightning konektor pořádně vyčistit. Při používání vašeho jablečného telefonu se do Lightning konektoru může dostat prach a další nečistoty. Neustálým vytahováním a opětovným zasunováním kabelu pak dochází k tomu, že se veškeré nečistoty usazují na zadní stěně konektoru. Jakmile dojde k tomu, že se zde nastřádá hromada nečistot, tak kabel v konektoru ztratí kontakt a iPhone se tak přestane nabíjet. Předchází tomu například to, že k nabíjení dochází jen v určité poloze, popřípadě že koncovka kabelu nelze kompletně zasunout do konektoru a část zůstává venku. Lightning konektor jste schopni vyčistit například prostřednictvím párátka, kompletní postup nicméně najdete ve článku, který přikládám níže. Zkuste si do Lightning konektoru pouze posvítit a vsadím se, že pokud jej pravidelně nečistíte, tak v něm bude hromada nečistot, které musí ven.

Chyba hardwaru

Jestliže jste provedli veškeré výše uvedené postupy a nabíjení vašeho iPhonu stále nefunguje, tak už je s největší pravděpodobností možné říct, že došlo k chybě v hardwaru. Žádná technika prozatím samozřejmě není nesmrtelná a nezničitelná, takže zajisté může dojít k poškození nabíjecího konektoru. Jedná se každopádně o výjimečnou situaci. Samozřejmě si před řešením opravy nezapomeňte zjistit, zdali ještě váš iPhone není v záruce – v takovém případě by byla oprava provedena bezplatně. V opačném případě vyhledejte servisní středisko a nechte zařízení opravit. Buď bude na vině právě Lightning konektor, anebo mohlo dojít k určitému poškození nabíjecího čipu na základní desce. Zkušený technik samozřejmě problém pozná během několika minut.

iphone_connect_pripojit_lightning_mac_fb
.