Zavřít reklamu

Bude nebo nebude? Je to poměrně zajímavá otázka. Mnoho z nás to bralo jako jasnou věc, nakonec je ale všechno jinak – tedy soudě dle posledních zpráv. Je ale všem dnům konec, jedná se jen o zbožné přání fanoušků, nebo nakonec skutečně na trh iPhone Ultra (někdy) dorazí? 

Celé haló kolem iPhonu Ultra vyvolala Čína a dodavatelský řetězec, který takto začal vrcholný iPhone řady 15 označovat. Bylo tomu ale hodně ze začátku roku, kdy vypluly na povrch informace o titanovém šasi, a s postupem času veškeré zprávy o Ultře utichly a zmiňoval se už jen zas a pouze iPhone 15 Pro Max. Mnozí pak nabyli dojmu, že Apple představí dva vrcholné modely, tedy iPhone 15 Pro Max a iPhone Ultra. 

Jak ale zmiňuje i nejspolehlivější analytik současnosti Mark Gurman z Bloombergu, Ultra letos nepřijde. Je ale pravda, že nevylučuje, že se to v budoucnu někdy nestane, kdy samozřejmě je tím nejpravděpodobnějším termínem hned příští září roku 2024. Dle dostupných informací se tedy 12. září můžeme těšit „jen“ na iPhone 15, 15 Plus, 15 Pro a 15 Pro Max. 

Dávala by Ultra smysl? 

S ohledem na Aple Watch Ultra ano, a to i proto, že mají iPhony 15 Pro přijít s titanovým šasi. Právě toto by Ultru a Ultru spojovalo nejvíce. Jenže když se zase podíváme na ty rozdíly, které by mohla Ultra oproti iPhonu 15 Pro Max přinést navíc, je jich opravdu málo, kdy by bylo otázkou, zda by mělo takto nové označení vůbec nějaký reálný smysl. 

Na rozšíření portfolia si tedy budeme muset ještě nějaký ten čas počkat. Možná spíše než upínání se na nějaký „nabušený“ iPhone s Ultra přídomkem by bylo vhodné se ptát, kdy Apple představí nějakou skládačku. Jeho označení řady standardních iPhonů totiž funguje velice dobře a není zde úplně důvod něco přejmenovávat. Mít ale početnější nabídku, by nebylo do věci, kdy bychom si mnozí už rádi vybírali i z něčeho jiného než jen klasického smartphonu, který je vlastně od roku 2017 víceméně stejný. 

.