Zavřít reklamu

Apple dnes ráno spustil předobjednávky na dlouhoočekávaný iPhone XR – třetí letošní novinku, která se zaměřuje na ty, kdo nechtějí utrácet třicet a více tisíc za vlajkové lodě v podobě modelů XS a XS Max. iPhony XR budou fyzicky dostupné od příštího týdne, už dnes a včera večer se však na YouTube objevily první recenze od těch, kteří měli novinku k dispozici v předstihu.

Nový iPhone XR je v mnoha ohledech podobný svým dražším sourozencům. Co se týče hardwaru, model XR disponuje „jen“ 3 GB RAM, namísto 4 GB u modelů XS a XS Max. Jiný je také displej, který v tomto případě nevyužívá OLED technologii, ale IPS LCD bez podpory 3D Touch. Velikostně se pak novinka se svými 6,1″ nachází uprostřed letošní produktové nabídky. Poslední zásadnější změnou je přítomnost klasického fotoaparátu s jednou čočkou. Jinak zde najdeme vše, co u dražších iPhonů – bezrámečkovou konstrukci, Face ID, nejnovější procesor A12 Bionic, skleněnou zadní část s možností bezdrátového nabíjení a mnoho dalšího.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Níže se můžete podívat na první preview/recenze těch, kteří s iPhonem XR již strávili nějaký čas. Jednou z nejvíce pozitivně hodnocených vlastností je množnost individualizace v podobě několika barevných provedení, která jsou navíc skvěle vyrobena. Další velkou výhodou je cena, protože iPhone XR začíná na 22 490,-.

Nevýhodou naopak mohou být o něco větší rámečky, které jsou patrné zejména v přímém porovnání s iPhonem XS, dále pak nepřítomnost některých fotografických funkcí a to z důvodu absence duálního fotoaparátu. Jinak by však mělo jít o skvělý telefon, který si svou cílovou skupinu zcela jistě najde.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více