Zavřít reklamu

Steve Jobs s Billem Gatesem v divadle, nové Apple Story v Číně i Evropě, Muskovo vyjádření ohledně Apple Car a nový náramek pro Watch…

Apple v Číně otevírá další dva Apple Story (10. 1.)

Vypadá to, že v Číně se otevírá nový Apple Store téměř každý týden. V sobotu 16. ledna otevřela kalifornská společnost jeden ve městě Nanking a 28. ledna otevře další v Kantonu. Oba obchody se budou nacházet v obchodních střediscích a stanou se 31. a 32. ze 40 Apple Storů, které chce Apple v Číně do konce roku otevřít. Mohutná expanze na čínské území probíhá pod vedením Angely Ahrendtsové.

Zdroj: MacRumors

Elon Musk: Je otevřeným tajemstvím, že Apple staví elektrické auto (11. 1.)

Podle šéfa automobilky Tesla Elona Muska je zřejmé, že Apple pracuje na novém typu produktu – autě. „Je to dost těžké utajit, když najímáte tisícovky inženýrů, aby to pro vás udělali,“ řekl Musk při rozhovoru pro BBC. S přebíráním pracovníků má jeho společnost vlastní zkušenost, Apple jich od Tesly pro svůj projekt elektrického auta najal několik.

Tesla, jejíž hlavním produktem jsou právě elektrické automobily, prý ráda přivítá každou společnost, která se tímto směrem vydá, ale podle Muska není Apple pro jeho firmu hrozbou. Podle jeho slov je ale jisté, že nové auto Applu bude působivé. Kalifornská společnost v posledních měsících najala pracovníky nejen z Tesly, ale také například z Fordu, Chrysleru nebo Volkswagenu.

Zdroj: MacRumors

Na Champs-Élysées vznikne nový vlajkový Apple Store, první se staví v Singapuru (12. 1.)

Francouzské noviny Le Figaro přišly s nepotvrzenou informací, že by Apple měl otevřít nový vlajkový Apple Store na jedné z nejslavnějších ulic světa, Champs-Élysées. Podle deníku si kalifornská společnost pronajala budovu, ve které by obchod zprovoznila společně s prostorem pro kanceláře nad samotným obchodem. Nový obchod by se neměl otevřít dříve než v roce 2018, protože Apple musí nejdříve za architekty a radou města. Obchod na Champs-Élyséées by se stal 20. Apple Storem ve Francii.

Kupředu se posunula i konstrukce prvního Apple Storu v Singapuru. Původní nájemník, posilovna Pure Fitness, prostor opustila v prosinci a Apple začal s rekonstrukcí téměř okamžitě. Prozatím nejsou změny viditelné, výlohy obchodu byly zakryty bílou plachtou a práce probíhá v utajení. Angela Ahrendtsová ovšem otevření nového obchodu v Singapuru potvrdila již minulý rok.

Zdroj: Cult of Mac, MacRumors

CarPlay je podle Autoblogu technologií roku (12. 1.)

Webová stránka Autoblog vyhlásila výsledky každoroční soutěže, ve které oceňuje nejlepší technologie v automobilech, jež svým uživatelům svou inovativností usnadňují řízení. Cenu za nejlepší funkci dostalo CarPlay od Applu, které podle Autoblogu přestavuje propojenost našich každodenních životů s technologií a přináší jednoduché používání pro všechny. CarPlay se začalo v automobliech objevovat v roce 2014 a postupně se rozšiřuje i do českých Škodovek.

Zdroj: MacRumors

Apple zkoumá náramek pro Watch, který by se mohl změnit ve stojánek a kryt (14. 1.)

Patent Applu zveřejněný minulý týden poukazuje na nový magnetický náramek pro Apple Watch. Jednoduchý náramek se skládá z několika magnetů, a tak má hned několik možných využití. Mimo klasické nošení na ruce se totiž náramek díky své ohebnosti může srolovat tak, že svým povrchem zakryje sklo hodinek a uživatel je může bezpečně nosit například v kabelce. Zajímavé je pak využití náramku jako stojánku a návrhy Applu dokonce poukazují na možnost připevnění hodinek na větší magnetické povrchy, jako je třeba lednička. Zatím ovšem není jisté, zdali se magnetický náramek doopravdy dostane na pulty Apple Storů.

Zdroj: Apple Insider

Na Broadway míří muzikál o rivalitě mezi Stevem Jobsem a Billem Gatesem (14. 1.)

Už v dubnu se na jeviště newyorské Broadwaye dostane muzikál, který vtipně zachycuje rivalitu mezi Stevem Jobsem a Billem Gatesem. Divadlo režírované rodáky z Palo Alta a San Franciska je zejména zajímavé tím, že využívá několik technologických prvků. Kromě hologramů na jevišti si diváci před představením mohou stáhnout aplikaci, díky které se mohou během představení rozhodnout, kterou verzi konce chtějí zhlédnout. Muzikál se jménem „Nerd“ měl svou premiéru ve Filadelfii již v roce 2005 a od té doby vyhrál několik cen.

Zdroj: Cult of Mac

Týden v kostce

Minulý týden přinesl velkou aktualizaci iOS 9.3, na které dorazí mimo jiné také dlouho očekávaný noční režim, a tvOS 9.2, které bude podporovat funkci App Analytics. Na druhou generaci Apple Watch si ale budeme muset ještě počkat, v březnu prý nevyjde. iOS zařízení nicméně v prodejích poprvé předběhly Windows a Apple Music už 10 milionů platících uživatelů.

A zatímco kalifornská společnost rozpouští svůj iAd tým, druhým okem sleduje situaci kolem Time Warneru – mediální kolos by mohl být na prodej a Apple by z takové akvizice mohl těžit. Tim Cook na shůzce v Bílém domu mluvil o bezpečnosti uživatelů a film Steve Jobs nejen vyhrál Zlatý glóbus za scénář a za vedlejší ženskou roli v podání Kate Winsletové, ale byl také nominován na Oscara za nejlepší mužskou roli Michaela Fassbendera a opět za vedlejší ženskou roli.

.