Zavřít reklamu

iMessage pro Mac, prodloužení životopisu Steva Jobse a několik dalších Apple Storů, o nichž mimo jiné informuje 36. Jablečný týden.

Pokračování legendární hry Deus Ex vyjde i pro Mac (12. 9.)

Deus Ex je jedna z legendárních her z přelomu tisíciletí, která si získala fanoušky především propracovaným příběhem a cyberpunkovým prostředím, jež čerpalo inspiraci ze slavného snímku Blade Runner. Původní díl z roku 2000 vyšel kromě PC i na Mac a u nejnovějšího dílu Deus Ex: Human Revolution to nebude jinak.

Deus Ex je akční hra odehrávající se v blízké budoucnosti, ve které jsou modifikace lidského děla na denním pořádku a z lidí se stali de facto cyborgové. Jednoho z nich, Adama Jensena, se zhostíte, abyste bojovali proti mocným korporacím, jejichž moc pronikla až do vlády. Do cyberpunkového světa roku 2027 se bude moci ponořit i z vašich jablečných počítačů.

Zdroj: MacStories.net

Životopis Steva Jobse bude delší a bude obsahovat detaily o jeho rezignaci (12. 9.)

Vydání biografie zakladatele Applu, Steva Jobse, je naplánováno na 21. listopad letošního roku, ale finální podoba ještě zřejmě není zcela hotova. Autor Walter Isaacson ji totiž o několik stránek rozšířil, přesně na 208 stran. Důvod je jednoduchý, v životopise Steva Jobse totiž nebudou chybět ani detaily o jeho nedávné rezignace z pozice výkonného ředitele Applu.

Kniha od vydavatelství Simon & Shuster je již k předobjednání na Amazonu.

Zdroj: CultOfMac.com

iPhone 4 je oficiálně tenčí než Samsung Galaxy S II (13. 9.)

Není to dlouho, co Úřad pro reklamní standardy (ASA) ve Velké Británii zakázal Motorole ukazovat světu její Atrix jako nejvýkonnější smartphone na světě. Procesor uvnitř Atrixu byl totiž méně výkonný než ten v Samsungu Galaxy S II. Tentokrát ASA zakročila v neprospěch Samsungu.

Ten totiž tvrdí, že jeho Galaxy S II je s 8,71 mm nejtenčím smartphone, přičemž iPhone 4 má v “pase” přesně 9,3 mm. V čem je tedy problém? Galaxy S II má totiž na spodní straně vystouplou bradu. V tomto místě je možno naměřit tloušťku 9,91 mm. ASA tak prohlásila tvrzení Samsungu za klamavou reklamu, což dělá iPhone 4 opět nejtenčí chytrý telefon. Ano, Galaxy S II je sice po většině délky tenčí než iPhone 4, ale ne po celé. A to je ten hlavní důvod. Aby mohl Samsung pasovat svůj Galaxy S II za nejtenčí, musel by se celý telefon vejít mezi dvě rovné plochy vzdálené 8,71 mm, jenže nevejde. Naopak iPhone 4 by se mezi plochy vzdálené 9,3 mm napasoval.

Zdroj: TechCrunch.com

iBookstore má účet na Twitteru (13. 9.)

Od začátku roku Apple na sociální síti Twitter provozuje účet obchodu s aplikacemi pro iOS App Store (přes 460 tisíc followerů) a nyní k němu přibyl také iBookstore. Apple bude na tomto účtu informovat o novinkách a zajímavých nabídkách z americké prodejny knih pro iOS.

Na Twitteru je kalifornská společnost poměrně aktivní, vlastní ještě dalších šest účtu – @iTunesMusic, @iTunesTrailers, @iTunesTV, @iTunesMovies, @iTunesPodcasts, @itunesfestival.

Zdroj: CultOfMac.com

Bohatý týden pro Apple Story (14. 9.)

Každým týdnem vás informujeme o nově otevřených Apple Storech a bude tomu tak minimálně do konce září. Od července do září má totiž Apple v plánu otevřít na 30 nových kamenných obchodů. Ty poslední budou moci zákazníci navštívit ve Skotsku, Americe, Itálii, Německu nebo Číně.

Už druhý Apple Store dostane skotské Glasgow, obchod bude v Breahead Shopping Centre. Prodejna s logem nakousnutého jablíčka se objeví také v největším evropském obchodním centru v Londýně. Apple by tu měl těžit především z toho, že v roce 2012 bude nákupní areál Westfield Stratford City sloužit jako vstupní brána do olympijské vesnice a stadionu ve východním Londýně. O zákazníky by tu tak neměla být nouze.

V pořadí osmý Apple Store se objeví v Itálii, obchod vyroste v Bologně na Via Rizzoli na rohu historické budovy, do níž bude pochopitelně zasazen. Podle neoficiálních informací by se měl v září v Itálii objevit ještě jeden Apple Store, kalifornská společnost to sice ještě nepotvrdila, ale server iSpazio.net informuje, že se objeví na Sicílii, v nákupním středisku Center Sicily.

Velký jablečný obchod vyroste rovněž v Cielo Vista Mall v Texasu, další bude otevřen v čínské Šanghaji a ten poslední je pro nás nejzajímavější, protože bude v sousedním Německu. Severský Hamburk nicméně není zrovna blízko.Zdroj: 9to5Mac.com

Vyšla nová verze virtualizačního nástroje VMWare Fusion 4 (14. 9.)

VMware Fusion 4 hits, touts improved speed and Lion features

Nové aktualizace pro MacBook Pro a Mac mini (15. 9)

Apple vydal dva nové EFI firmware updaty – jeden pro MacBook Pro a jeden pro Mac mini. Tyto updaty mají především za úkol opravit některé problémy OS X Lion a také připravit zařízení pro nový Apple Thunderbolt Display, který se začal prodávat. MacBook Pro rovněž dostává funkci Lion Internet Recovery, jíž dosud disponovaly jen nejnovější MacBooky Air a Macy mini.

Update pro Mac mini můžete stáhnout zde, pro MacBook Pro zde. Snadnější cesta ovšem vede klasicky přes systémový Software Update.

Zdroj: TheNextWeb.com

iMessage z iOS 5 by mohl být integrovaný do iChat na OS X (15. 9.)

iMessage se možná dočkáme i na Macu. A možná k tomu nebude potřeba ani nové aplikace, Apple si vystačí se stávajícím iChatem. Alespoň to naznačuje objev jednoho vývojáře, který zkoumal kód aplikace. V Lionu totiž přibyly dva nové řádky NSDate *_timeDelivered a NSDate *_timeRead. Tento kód slouží pro určení času doručení a přečtení, což využívá právě iMessage.

Pokud by se tato spekulace potvrdila, z iMessage by se stal univerzální protokol pro všechna Apple zařízení, byť výhradní pouze pro ně. Prohloubením synergie, které mezi sebou jablečné stroje mají, by tak Apple získal dalši výhodu nad konkurencí a přidal pro uživatele iOS další důvod pro pořizení Macu.

Zdroj: 9to5Mac.com

Jak by mohl vypadat multitasking v budoucí verzi iOS (16. 9.)

Grafik a fanoušek Applu Marcos Antonio de Lima Filho zveřejnil zajímavý koncept možného multitaskingu v budoucích verzích iOS. Koncept částečně vychází ze Safari, konkrétně z funkce změny aktuální stránky. Jeho verze multitaskingu na rozdíl od řešení Applu využívá celé plochy obrazovky, ne pouze spodní lištu. Marcos zjevně i doufá, že si videa všimne i vedení Applu, na konec videa totiž připojil výzvu „Apple, dej mi práci“.

Zdroj: TUAW.com

Nová verze Chrome integruje funkce OS X Lion (16. 9.)

Prohlížeč Chrome se začíná stávat čím dál tím populárnějším, za což mimo jiné vděčí i častým aktualizacím ze strany Googlu. Ten dnes vydal novou verzi s označením 14.0.835.163, které přináší především nové funkce, s kterými přišel OS X Lion. CHrome nyní podporuje nativně fullscreen, využívá nových scrollovacích jezdců, které si při neaktivitě sami schovají a přibyla i nová gesta. Jedná se o klasický posuv vpřed a zpět pomocí tahu dvěma prsty vlevo či vpravo. Ještě připomenu, že jádrem Chrome je Webkit, které vyvinul Apple a které je i základem nativního prohlížeče Safari.

Zdroj: 9to5Mac.com

Jablečný týden připravili Ondřej Holzman a Michal Žďánský

.