Zavřít reklamu

Již od jara letošního roku se hovoří o příchodu již třetí generace sluchátek AirPods. Jejich představení se nejprve predikovalo na březen či duben, což se ale ve finále nepotvrdilo. Naopak už tehdy respektovaný analytik Ming-Chi Kuo tvrdil, že se s hromadnou produkcí začne až v druhé polovině letošního roku. Prostřednictvím pravidelného newsletteru se k produktu nyní vyjádřil i redaktor Bloombergu Mark Gurman, podle kterého se nové AirPody představí po boku iPhonu 13, tedy konkrétně v září.

Tento podzim se od Applu očekává představení hned několika zajímavých produktů, přičemž největší pozornost si samozřejmě získává iPhone 13. Co se pak týče samotných jablečných sluchátek, tak ta by měla přinést doposud největší změnu designu. Třetí generace totiž bude značně inspirována vzhledem AirPods Pro, díky čemuž se například zmenší nožičky a zvětší nabíjecí pouzdro. Z hlediska funkcí ale žádné novinky pravděpodobně nebudou. Maximálně můžeme počítat s novějším čipem a kvalitnějším zvukem, ale například aktivní potlačování okolního hluku produkt s vysokou pravděpodobností nenabídne. Zároveň se stále bude jednat o klasické pecky.

AirPods 3 Gizmochina fb

Naposled byly AirPody aktualizovány v roce 2019, kdy přišla druhá generace s lepším čipem, Bluetooth 5.0 (namísto 4.2), funkcí Hey Siri, lepší výdrží baterie a možností přikoupení nabíjecího pouzdra s podporou bezdrátového nabíjení. Není tedy divu, že je již na čase, aby se Apple ukázal s třetí generací. Mezi jablíčkáři se ještě objevila spekulace, podle které dává představení AirPodů po boku iPhonů smysl. Jelikož už Apple do balení jablečných telefonů nepřidává (drátová) sluchátka, tak je pochopitelné, že je vhodné zároveň zpropagovat nový produkt.

.