Zavřít reklamu

Vydání operačního systému iOS 14.5 je téměř za dveřmi. Tento systém by mimo nového pravidla, kdy se aplikace budou muset jablíčkářů dotázat, zdali jej mohou sledovat napříč ostatními aplikacemi a internetovými stránkami, měl přinést i zajímavý kalibrační nástroj dostupný pro vlastníky iPhonů 11. Ten by měl řešit problém s nepřesným zobrazováním maximální kapacity baterie. Jak ale vlastně funguje? Zároveň dnes internetem proletěl tweet od známého analytika, který potvrzuje příchod 120Hz LTPO displejů v případě letošních iPhonu 13.

Uživatelům iPhonů 11 po kalibaraci baterie vzrostla jejich kapacita

S příchodem šesté vývojářské beta verze operačního systému iOS 14.5 se uživatelé iPhonu 11, 11 Pro a 11 Pro Max dočkali nového nástroje, jehož úkolem je opravit chybu v případě těchto zařízení. Tyto jablečné telefony mají totiž problém se zobrazováním maximální kapacity baterie, což ve skutečnosti nefunguje úplně správně. Jablíčkáři kvůli tomu v Nastavení ve skutečnosti vidí nižší hodnoty, než kterými jejich iPhone skutečně disponuje. Přesně to by měla změnit verze iOS 14.5, konkrétně tedy zmiňovaný kalibrační nástroj.

Apple k této novince dodal, že zpozorování jakékoliv změny může zabrat i několik týdnů, než bude proces kompletně dokončen. Nyní již uběhly dva týdny od vydání zmiňované šesté bety, která tento nástroj přinesla a první uživatelé se podělili o své zkušenosti, jež jsou skutečně překvapující. Například redaktor zahraničního magazínu 9to5Mac na svém Twitteru informoval o tom, že jeho Maximální kapacita vzrostla z 86 % na 90 %. Sociální sítě se nyní plní příspěvky opisujících stejnou zkušenost.

Další zdroj potvrdil příchod 120Hz LTPO displejů

V souvislosti s chystanými iPhony 13 se častokrát hovoří o příchodu 120Hz LTPO displejů. Tuto informaci již v prosinci sdílel jihokorejský list web The Elec, podle kterého se iPhone 13 Pro a 13 Pro Max přesně touto novinkou pochlubí. Situace se od té doby každopádně ještě změnila. Řada zdrojů totiž začala tvrdit, že takto vylepšený displej nabídne pouze jeden model z chystané generace. Aktuálně se ale nechal slyšet renomovaný analytik, zaměřující se právě na displeje, Ross Young. Ten spekulace okolo displejů potvrdil i vyvrátil zároveň. Young na svůj Twitter napsal, že ačkoliv se traduje o pouze jednom iPhonu 13 se 120Hz LTPO displejem, nemusíme se ničeho obávat, protože ve finále to bude ještě trochu jinak – technologie by měla dorazit na vícero modelů.

Takto by mohl iPhone 13 Pro vypadat (YouTube):

S vysokou pravděpodobností můžeme určit, že technologii adaptují oba modely Pro. Zmiňovaná technologie LTPO je podstatně úspornější a konkrétně si poradí s individuálním zapnutím/vypnutím jednotlivých pixelů pro maximalizaci výdrže baterie. Existuje tedy šance, že iPhone 13 Pro po dlouhé době čekání skutečně nabídne 120Hz displej, který znatelně posunu jeho kvalitu kupředu a zpříjemní například sledování multimediálního obsahu či hraní her.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více