Zavřít reklamu

iPhone 7 pod vodou, slavný doktor v Applu, nová reklama na módní Apple Watch, ale také další video, které si z produktů Applu střílí. A nakonec dražba dokumentu, který odkazuje na první akciovou odměnu pro Steva Jobse…

Jak si vedou iPhone 7 a Samsung Galaxy S7 v hluboké vodě? (19. 9.)

Minulý týden pokračovaly amatérské testy nového iPhonu a jeho voděodolnosti. Autor videa z kanálu Everything Apple Pro na YouTube porovnal výdrž iPhonu 7 a jeho konkurenta Samsungu Galaxy S7. Nejnovější telefon od Applu má oficiálně zůstat voděodolný do 1 metru, S7 pak i něco málo přes metr.

Výsledky testů byly přinejmenším zajímavé. První známky poruch se na telefonech objevily až po pěti minutách v šestimetrové hloubce – Samsung se restartoval a na iPhonu se nový Home Button stal přecitlivělý. V 10,5 metrech se S7 nenastartovalo, zatímco iPhone stále fungoval, a to i přesto, že v displeji byly vidět zbytky vody. Video je důkazem toho, že Apple výdrž svých zařízení podceňuje – i první Apple Watch, které měly oficiálně vydržet pouze hloubku 1 metru, fungovaly i po ponoření do 40 metrů.

[su_youtube url=“https://youtu.be/K05cTPeFfyM“ width=“640″]

Zdroj: MacRumors

Součástky iPhonu 7 jsou prý dražší než u iPhonu 6S (20. 9.)

Podle společnosti IHS Markit, která rozebrala telefony Applu, stojí součástky do iPhonu 7 kalifornskou společnost 225 dolarů, tedy o 13 dolarů více než iPhone 6S. To by se mohlo projevit na výdělcích Applu, jelikož ceny iPhonů zůstaly od minulého roku víceméně stejné. Některé dražší komponenty se ale firmě můžou vyplatit – například temně černá verze, do které musí společnost investovat více, zákazníky zaujala a během několika hodin se vyprodala. Dražší jsou také nové NAND úložiště. Samsung za své nové modely Galaxy platí také o několik dolarů více, ale Applu stále za prodaný kus zůstane více peněz než jihokorejské firmě.

Zdroj: AppleInsider

Apple najal kanadského doktora, kterého proslavil YouTube (20. 9.)

Apple po prvotním neúspěšném pokusu najmout kanadského doktora Mika Evanse, který se proslavil zábavnými vzdělávacími videi na YouTube, konečně uspěl a Dr. Evans do Cupertina bude dojíždět až z dalekého Toronta. Jaká role Evanse v Applu přesně čeká, je nejasné, ovšem podle Evansových vlastních slov to vypadá, že Apple zajímá hlavně kreativní forma, kterou světu představuje medicínu.

Mike Evans se nechal v rádiovém rozhovoru slyšet, že budoucnost medicíny je v aplikacích. Doktor vidí svého pacienta třikrát za rok, zatímco mobilní telefon, který by mohl sledovat pacientovy návyky, je se svým uživatelem neustále. Na software Applu by se nakonec mohly dostat i Evansova slavná videa.

[su_youtube url=“https://youtu.be/aUaInS6HIGo“ width=“640″]

Zdroj: AppleInsider

Prodává se údajně první akciová odměna pro Steva Jobse (21. 9.)

Dealer vzácných dokumentů prodává potvrzení první akciové odměny, kterou v Applu dostal Steve Jobs v roce 1980, tedy krátce potom, co firma poslala své akcie na trh. Certifikát visel v Jobsově kanceláři do té doby, než ho v roli vedoucího Applu vystřídal John Sculley. Ten nechal všechny Jobsovy věci z kanceláře vyházet, několik jich ale zachránil neznámý zaměstnanec. Zajímavé pozůstatky po Jobsovi se běžně prodávají za neuvěřitelně velké částky, a tak je cena certifikátu stanovena na 195 tisíc dolarů, tedy přes 4,6 milionu korun.

Zdroj: AppleInsider

Vyšla první reklama na Apple Watch Series 2 Hermès (22. 9.)

Po sérii reklam jak na iPhony 7, tak i na nové Apple Watch, kalifornská společnost poprvé zveřejnila také video pro speciální verzi hodinek s páskem módní značky Hermès. Ta je v duchu ostatních reklam na hodinky Applu, tedy velice rychlá a rytmická. Hodinky ukazuje v nejrůznějších situacích, ve kterých se dají nosit. Apple se rozhodl pásku Hermès pomoci marketingem nejspíše proto, že ho minulý týden začal prodávat jako samostatný produkt. Do nynějška se prodávaly pouze v setu se samotnými hodinkami.

[su_youtube url=“https://youtu.be/wBdzdbX-8eQ“ width=“640″]

Zdroj: 9to5Mac

Conan O’Brien si znovu střílí z Applu. Představil AirBag (22. 9.)

Po spotu, ve kterém si komik Conan O’Brien utahoval z bezdrátových sluchátek AirPods, se tento týden vrátil k Applu a ještě jednou si z něj vystřelil. Tentokrát je krátkým videem reklamní spot, který propaguje nový fiktivní produkt Applu – nákupní tašku AirBag. Kreativní tým nezapomněl do tašky zabudovat moderní technologie i kompatibilitu s kočkami. Uvidíme, jak se Apple nápadu zhostí.

[su_youtube url=“https://youtu.be/fnsrDIUWhTg“ width=“640″]

Zdroj: The Next Web

Týden v kostce

Týden po vydání iOS 10 se uživatelé Macu konečně dočkali také jejich novinky – nový operační systém macOS Sierra vyšel ke stažení zdarma v úterý. Stáhnout si můžete také jablečnou aplikaci Swift Playgrounds, která naučí programovat jak vás, tak i vaše děti. Co ale může uživatelům MacBooků vrtat hlavou, je, proč se Apple svých zákazníků ptá, zda-li na svých počítačích používají sluchátkový jack.

Displej iPhonu 7 je podle některých odborníků tak dobrý, že přechod na technologii OLED se nezdá nevyhnutelný. Apple ale stále pracuje na novinkách, a dokonce to vypadá, že pracuje i na konkurentovi Amazonu Echo, koupil totiž další startup zabývající se strojovým učením. Apple se také zavázal k provozu poháněného výhradně z obnovitelných zdrojů energie a v nové reklamě vsadil na komika Jamese Cordena známého z videí Carpool Karaoke. Uživatelé Apple Watch Series 2 navíc čekalo vtipné překvapení, když zjistili, že hodinky kvůli vodotěsnosti vypouštějí vodu miniaturním vodotryskem.

.