Zavřít reklamu

IBM profituje ze spolupráce s Applem, do Dubaje dorazily obří Apple Story, ve kterých se neobjeví CD s novým albem od Adele, a iPad Pro by mohl dorazit už za necelé dva týdny.

Huawei předskočilo Xiaomi, už je třetím největším výrobce smarpthonů (27. 10.)

Boj na poli smartphonů se odehrává zejména mezi Applem a Samsungem, nyní se ale do významnější pozice dostalo i čínské Huawei. To zaznamenalo za poslední čtvrtletí 81procentní zrůst v prodeji telefonů v Evropě a 91procentní v Číně. Huawei si tak zajistilo pozici třetího největší prodejce smartphonů, kterou předtím obsazovalo Xiaomi.

Za tento rok by mělo Huawei prodat 100 milionů smartphonů, což by znamenalo 33procentní meziroční růst, mnohem větší než růst Applu nebo Samsungu. Za dvěma giganty ale čínská společnost stále zaostává, hlavně kvůli malému zájmu na americkém trhu.

Zdroj: MacRumors

IBM nasadilo už 30 tisíc Maců, šetří na každém z nich (28. 10.)

Partnerství Applu s IBM se, jak se zdá, vyplácí oběma stranám. Od té doby, co IBM nabízí svým zaměstnancům možnost zvolit si Mac jako pracovní počítač, zakoupila společnost už 30 tisíc Maců. Podle finančního ředitele Applu Luca Maestriho je to skvělý příklad toho, jak ideální produkty Applu jsou pro využití ve společnostech.

Na každém Macu prý IBM oproti PC s Windows ušetří 270 dolarů, a to díky nižším nákladům na podporu a dalším faktorům. Každý týden zakoupí IBM 1 900 nových Maců. Začátkem roku měla společnost v plánu nakoupit do konce roku 2015 50 tisíc modelů.

Zdroj: iMore

Obří Apple Story v Dubaji a Abú Zabí se otevřely, do Singapuru dorazí v příštím roce (29. 10.)

Největší Apple Store na světě se 29. října konečně otevřel v Dubaji. Angela Ahrendtsová o události tweetovala, a poznamenala, že zákazníci budou mít možnost být obslouženi v 26 jazycích. Otevření tohoto Apple Storu je výsledkem několikaletého vyjednávání Applu s regionem na Blízkém východě. Ve stejný den se také otevřel Apple Store v Abú Zábí.

Apple také na příští rok plánuje otevřít první kamenný obchod v Singapuru. Prozradil to e-mail od společnosti, která vlastní posilovny Pure Fitness. V tom své zákazníky informuje o zavření své pobočky v luxusní prodejní čtvrti Knightsbridge, aby tak uvolnila místo pro nový Apple Store.

Zdroj: 9to5Mac, MacRumors

Apple odmítl prodávat ve svých obchodech CD nového alba Adele (29. 10.)

Tým, který zastupuje britskou zpěvačku Adele, se snažil přesvědčit Apple, aby prodával zpěvaččino nové album v Apple Storech. S tím kalifornská společnost samozřejmě nesouhlasila, šla by totiž proti své vlastní politice, která se snaží nalákat uživatele na streamování hudby přes Apple Music. Počítače Applu navíc již roky nedisponují CD mechanikou. I tak ale tým Adele s Applem nadále vyjednává a snaží se prý společnost přesvědčit ke sponzorování zpěvaččina turné. Tým stojící za Adele, která vydává album po tříleté pauze, prý žádá o 30 milionů dolarů, což je až desetkrát více, než společnosti obyčejně na hudební turné přispívají. Podrobnosti nabídky nejsou známy.

Zdroj: Cult of Mac

Apple Pencil se bude prodávat s adaptérem, aby se dal nabíjet přes Lightning (29. 10.)

Při představení Apple Pencil se zdálo, že jediný způsob, jak příslušenství nabíjet, bude zapojením do iPadu. Mnoho zákazníků si ale na řešení kvůli jeho nepraktičnosti stěžovalo, a možná i proto se Apple rozhodl, že se Apple Pencil bude prodávat s adaptérem, který tak umožní nabíjení přes Lightning kabel. Apple Pencil je příslušenství k iPadu Pro, které se bude prodávat samostatně za 99 dolarů.

Zdroj: MacRumors

iPad Pro by se měl začít prodávat 11. listopadu (30. 10.)

Podle několika zdrojů začne Apple prodávat iPad Pro za méně než dva týdny – 11. listopadu. Kalifornská společnost oficiálně neuvedla přesné datum začátku prodeje, při zářijovém keynotu zmínila pouze měsíc listopad. Školení zaměstnanců podpory Applu pro iPad Pro navíc končí 6. listopadu, což by s vydáním 11. listopadu korespondovalo. Základní verze iPadu Pro bude k dostání za 799 dolarů. Dostupnost v České republice není známa.

Zdroj: 9to5Mac

Týden v kostce

Minulý týden se začala prodávat nová Apple TV, v Česku je k dostání za 5 tisíc korun. Podpořit prodej Phonu 6S se Apple snaží pomocí několika reklamních spotů, v některých z nich se objevují známé osobnosti jako basketbalista Stephen Curry nebo herec Bill Hader. Apple také vydal svou druhou aplikace pro Android, slouží k ovládání reproduktorů Beats Pill+. První aplikace byly představeny i pro novou Apple TV.

Ohlédneme-li se zpátky, téměř třetina lidí, co si v posledním čtvrtletí koupila iPhone, přešla z Androidu, ve stejném čtvrtletí prodal Apple také nejvíce Maců v historii a za Apple Watch zatím utržil přes 1,7 miliardy dolarů. Do budoucna se Španělsko stane druhou evropskou zemí, která dostane Apple Pay, a konec roamingu v Evropské unii se neuskuteční úplně podle očekávání. Vyšel také zajímavý rozhovor s marketingovým šéfem Applu Phillem Schilerem.

.