Zavřít reklamu

Blokování telefonních čísel bylo jedním z hlavních požadavků v průběhu vývoje iOS. Ještě minulý rok byla jediná možnost blokace telefonního čísla přes operátora, ten však ne vždy vyhověl. Až iOS 7 konečně přineslo kýženou možnost blokovat kontakty, které nás z různých důvodů bombardují zprávami a telefonáty, ať už se jedná o otravné markeťáky nebo bývalé zhrzené partnery.

iOS 7 umožňuje blokovat libovolné kontakty z vašeho adresáře, to znamená, že do blokace nelze dát z Nastavení neuložená telefonní čísla, kontakt musí být ve vašem adresáři. To se naštěstí dá vyřešit, aniž byste museli zaplňovat svůj adresář nechtěnými kontakty. Stačí vytvořit jediný kontakt, například s názvem „Blacklist“, do kterého vložíte více konktaktů, což iOS umožňuje, a blokovat tak třeba 10 čísel najednou. Nicméně čísla mimo adresář lze přidávat z historie volání, stačí rozkliknout modrou ikonku „i“ vedle čísla a v detailu kontaktu dole zvolit Zablokovat volajícího.

  • Otevřete Nastavení > Telefon > Blokované.
  • V nabídce klikněte na Přidat nový kontakt…, otevře se adresář, ze kterého vyberete kontakt, který chcete blokovat. Není možné vybrat více lidí najednou, musíte přidat každého zvlášť.
  • Kontaty lze blokovat také přímo v adresáři v detailu kontaktu. Pro odblokování v seznamu v nastavení na jméně táhněte prstem doleva s stihněte tlačítko Odblokovat.
iOS 7 blokovani kontaktu

A jak blokování funguje v praxi? Volá-li vám zablokovaný kontakt (i přes FaceTime), budete pro něj nedostupní, z jeho/jejího pohledu to bude vypadat, že máte stále obsazeno. Vám se přitom nepřijatý hovor nikde nezobrazí. Co se týče zpráv, nedorazí k vám ani SMS, v případě iMessage bude zpráva u odesilatele označená jako doručená, vám však nikdy nedojde.

Příležitostný překladatel, hudebník a velký milovník jablečného železa.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Jen malé upřesnění, do blokace jde dát i číslo neuložené v adresáří. Stačí v Historii hovorů ťapnout na „i“ a úplně dole je možnost Zablokovat volajícího.

    Chtěl bych blokovat jen telefonní hovory, nikoli i SMS: To asi nastavit nelze, že? Aby se hovor jevil jako obsazený, ale případná SMS mi z daného čísla došla.

celý text

Čtěte více.