Zavřít reklamu

Co se týče restartování mobilního telefonu, tak jste se s různými vtípky mohli setkat především na účet operačního systému Android. Uživatelé jablečných telefonů si často „androiďáky“ dobírají za to, že se tato zařízení často sekají, a že mají špatnou správu operační paměti. Jednu dobu se dokonce na telefonech od Samsungu zobrazovala notifikace, která uživatelům radila, aby své zařízení čas od času restartovali, aby vše běželo bez problémů. iPhone tedy většina z nás restartuje pouze v případě, že se objeví nějaký problém v podobě zamrznutí, anebo pádu aplikace. Restart dokáže tyto problémy jednoduše vyřešit, a to bez nutnosti odborného zásahu.

Pravdou každopádně je, že byste čas od času měli iPhone restartovat i bez nějakého většího důvodu. Osobně jsem až donedávna nechával iPhone zapnutý po dobu několika dlouhých týdnů či měsíců, jelikož jsem si byl vědomý toho, že iOS dokáže opravdu dobře spravovat operační paměť. Když jsem začal pociťovat nějaké problémy, které se týkaly všeobecného výkonu zařízení, tak jsem jej tak jako tak nerestartoval – mám přece iPhone, který se jako Android restartovat nemusí. V poslední době však provádím restart iPhonu pokaždé, když zpozoruji, že je o něco pomalejší než obvykle. Po restartu se totiž jablečný telefon na dlouhou dobu stane rychlejším, což lze poznat při všeobecném pohybu v systému, při načítání aplikací, anebo v animacích. Po restartu totiž dochází k vymazání cache a vymazání operační paměti.

android vs ios
Zdroj: Pixabay

Na druhou stranu, restartování iPhonu nemá extra velký vliv na výdrž baterie. Samozřejmě je chvíli po restartu výdrž o něco lepší, jakmile však spustíte pár prvních aplikací, tak se vracíte ke staré písničce. Jestliže máte pocit, že nějaká aplikace výrazně ždímá baterii, tak stačí přejít do Nastavení -> Baterie, kde si níže spotřebu baterie můžete prohlédnout. Pro zvýšení výdrže baterie dále můžete provést deaktivaci automatických aktualizací na pozadí a polohových služeb pro aplikace, které tyto funkce úplně nepotřebují. Automatickou aktualizaci na pozadí lze deaktivovat v Nastavení -> Obecné -> Aktualizace na pozadí, polohové služby pak deaktivujete v Nastavení -> Soukromí -> Polohové služby.

Zkontrolujte si spotřebu baterie:

Deaktivujte aktualizaci aplikací na pozadí:

Deaktivujte polohové služby:

Jak často byste tedy měli restartovat svůj iPhone? Všeobecně dejte primárně na svůj pocit. Jestliže se vám zdá, že jablečný telefon běží o něco pomaleji než je ve zvyku, popřípadě pokud se potýkáte s byť jen sebemenšími výkonnostními problémy, tak proveďte restart. Všeobecně bych vám poté doporučil, abyste iPhone pro správné fungování restartovali alespoň jedenkrát do týdne. Restart lze provést jednoduše vypnutím a opětovným zapnutím, popřípadě stačí přejít do Nastavení -> Obecné, kde sjeďte dolů a klepněte na Vypnout. Poté už jen stačí, abyste přejeli prstem po posuvníku.

.