Zavřít reklamu

Během vánočních svátků se většinou všichni koukají na televizi na nejrůznější filmy a pohádky, což může být pro hráče vcelku problém. V takovém případě totiž nemůžete usednout k vaší konzoli právě do obýváku k televizi a v klidu si zahrát. Naopak dokonce tyto situace mohou vyvolávat nepříjemné konflikty, u kterých asi sami víte, že za to nestojí. Naštěstí v dnešní době je k dispozici jednoduché řešení. Co takhle si dané tituly rovnou zahrát na vaší konzoli, respektive Xboxu či Playstationu? Jenže jak na to? Přesně na tohle téma si nyní společně posvítíme.

Jak hrát vzdáleně z Playstationu na iPhone

Začněme nejprve u populárnější herní konzole Playstation od Sony. V takovém případě řešení nese název Remote Play a musíte jej mít aktivované na samotném „playku“. Přejděte proto v konzoli do Nastavení, přejděte do Nastavení připojení funkce Remote Play a zkontrolujte zaškrtnutí u kolonky Povolit funkci Remote Play. Nutno však dodat, že pro tyto účely je nutné mít konzoli aktualizovanou na verzi firmwaru 6.50.

Následně je to už poměrně jednoduché. Stačí totiž přejít na váš iPhone či iPad a zamířit do App Storu, kde na vás čeká oficiální appka PS Remote Play. Tu tedy stáhněte a po jejím otevření se přihlašte k vašemu účtu, který používáte i při samotném hraní na konzoli. Následně klepněte na tlačítko Spustit a aplikace začne vyhledávat vaši konzoli, což může nějakou dobu trvat – buďte proto trpěliví. K samotnému propojení by mělo dojít automaticky. Následně už přímo na iPhonu/iPadu uvidíte obraz, který je vysílaný z Playstationu.

Jak hrát vzdáleně z Xboxu na iPhone

Pokud do vaší herní výbavy spadá Xbox od Microsoftu, tak vás jistě potěší, že existuje možnost pro vzdálené hraní na vašem iPhonu a iPadu. V tomto případě opět stačí zamířit do App Storu a stáhnout oficiální aplikaci Xbox a následně s její pomocí propojit váš jablečný telefon či tablet s herní konzolí. Celý proces je naštěstí nesmírně jednoduchý a prakticky od A do Z vás tím provede propracovaný průvodce. Následně můžete prakticky rovnou začít hrát, aniž byste museli cokoliv dodatečného řešit. Právě v tomto má Microsoft oproti Sony značně navrch, jelikož proces nastavení je podstatně jednodušší.

Pro hraní také pochopitelně potřebujete aktivní internetové připojení. V tomto směru dokáže potěšit, že nemusíte používat nutně jen Wi-Fi síť, ale vystačíte si i s mobilními daty. Když si to tak vezmeme, tak hry, které máte nainstalované na vašem Xboxu, můžete hrát prakticky kdekoliv, kde máte dostatečné a stabilní internetové připojení, v čemž můžeme vidět obrovskou výhodu. To má ale jednu podmínku. Samotná konzole musí být totiž nastavená do takzvaného Instant-On módu, aby se mohla přes internet vůbec spustit. Nadále existuje ještě jedna důležitá podmínka. Pro hraní potřebujete herní ovladač, který přes Bluetooth připojíte k iPhonu či iPadu. Bez něj hraní nefunguje.

.