Zavřít reklamu

Nadpis tohoto článku se může zdát lehce extravagantní, avšak věřte, že s iPhonem, který disponuje displejem s podporou 3D Touch, můžete doopravdy vážit předměty. 3D Touch displejem disponují momentálně všechny iPhony 6s a novější (s výjimkou iPohnu SE a iPhonu XR). Pokud jeden z těchto iPhonů vlastníte, tak můžete využít speciální internetové aplikace, která vám řekne, kolik gramů váží předmět, který položíte na displej.

Jak vážit s pomocí iPhonu

Na podporovaném iPhonu otevřete Safari a přesuňte se na webovou stránku touchscale.co, kde se nachází aplikace, s pomocí které můžete provést vážení předmětů. Po otevření stránky si jako první všimnete prázdné plochy, která slouží k vážení. Ještě před tím, než se do vážení pustíme, si však musíme nastavit vpravo dole citlivost 3D Touch.

Citlivost nastavenou na vašem telefonu můžete jednoduše zjistit v Nastavení, kde se přesuňte do sekce Obecné. Zde poté rozklikněte možnost Zpřístupnění, sjeďte níže a otevřete kolonku 3D Touch. Podle toho, jakou máte nastavenou citlivost v nastavení, tak si také nastavte citlivost ve webové aplikaci.

Nyní, jakmile máme vše nastaveno, tak se můžeme pustit do vážení. Narazit ale můžete i na jedno negativum. Vzhledem k tomu, že displej reaguje na vodivé předměty, což je mimo jiné váš prst, tak pro zaregistrování předmětu je nutné, aby byl vodivý. Ne každý předmět však vodivý je a pro vyzkoušení můžete použít například jablko či jiné ovoce. Také je důležité, aby se vážený předmět dotýkal displeje pouze jedním bodem. Pokud by se dotýkal více body, tak bude měření nepřesné, anebo se vůbec nezdaří.

iphone_vazeni1

Je naprosto jasné, že vážení na displeji iPhonu rozhodně nevyužijete každý den. Jedná se spíše o „frajeřinku“, se kterou se můžete předvést před kamarády. Taktéž je důležité zmínit, že byste na displej iPhonu neměli pokládat příliš těžké předměty. Váha v podobě displeje iPhonu dokáže zaznamenat maximálně něco okolo 500 gramů.

.