Zavřít reklamu

Na začátku tohoto týdne jsme se konečně dočkali vydání prvních veřejných verzí nových operačních systémů, které Apple představil již před čtvrt rokem na vývojářské konferenci WWDC21. Konkrétně Apple pro veřejnost vypustil iOS a iPadOS 15, watchOS 8 a tvOS 15 – uživatelé jablečných počítačů si na macOS 12 Monterey ještě budou muset nějakou dobu počkat, stejně jako minulý rok. Všechny nové systémy nabízí mnoho nových funkcí a vylepšení, které rozhodně stojí za to. Největší změny se ale již tradičně odehrály v rámci iOS 15. Dočkali jsme se například režimů Soustředění, přepracování FaceTime či třeba vylepšení stávající aplikace Najít.

Jak na iPhone aktivovat upozornění na zapomenutí zařízení či předmětu

Pokud patříte mezi jedince, kteří často zapomínají, tak zbystřete. Do iOS 15 totiž přibyla nová funkce, která se vám bude na sto procent líbit. Nově si totiž můžete aktivovat upozornění na zapomenutí zařízení či předmětu. Jakmile si tedy upozornění na zapomenutí zapnete a od vybraného zařízení či předmětu se vzdálíte, tak vám o této skutečnosti včas přijde notifikace. Díky tomu se budete schopni pro zařízení či předmět ještě vrátit. Aktivace probíhá jednoduchým způsobem, a to následovně:

 • Prvně je nutné, abyste se na iPhonu s iOS 15 přesunuli do nativní aplikace Najít.
 • Jakmile tak učiníte, tak ve spodní části obrazovky klepněte na záložku Zařízení či Předměty.
 • Následně se zobrazí seznam všech vašich zařízení či předmětů. Klepněte na to, u kterého chcete upozornění na zapomenutí aktivovat.
 • Poté sjeďte o kousek níže a v kategorii Oznámení přejděte do sekce Upozornit na zapomenutí.
 • Nakonec stačí, abyste pomocí přepínače funkci Upozornit na zapomenutí aktivovali.

Pomocí výše uvedeného způsobu si tedy na iPhonu v iOS 15 můžete u zařízení a předmětu aktivovat upozornění na zapomenutí. Díky tomu už se vám nestane, že byste nějaké zařízení či předmět nechali doma. Nutno zmínit, že upozornění na zapomenutí lze aktivovat pouze u takových zařízení, u kterých to dává smysl. Je tedy jasné, že například iMac zapomenout nemůžete, jelikož se nejedná o přenosné zařízení – proto zde možnost pro aktivaci upozornění nenajdete. Nastavit si u každého zařízení či předmětu můžete také výjimku, tedy místo, kde vám nebude odesíláno oznámení, pokud se od zařízení či předmětu vzdálíte.

Diskuze k článku

  Jsem na tom stejně. Mám iPhone XS a AW4. Docela nechápu, že se o funkci zapomenutí píše, jako by to fungovalo. Nefunguje to, žadná oznámení (a pokud někomu ano, bude asi spousta lidí vděčná za pomoc). Diky za každou radu. 👍

  Nejake nove info?
  Dakujeme…

  Nevím, jaké další info vám poskytnout. Funkce normálně funguje tak, jak má, a to již od svého příchodu v beta verzi. Vzhledem k tomu, že se jedná o funkci závislou na poloze, tak první, co by mě při nefunkčnosti napadlo, je zkontrolovat si polohové služby. Funkce je k dispozici jak na iPhone, tak i na Apple Watch.

  Já bohužel stejný problém.., všechno zapnuté,povolení polohy všude zapnuto..iphone 12 pro..Apple watch 6 a žádné upozornění nepřijde..🤷‍♂️

  Jsem na tom stejně. XR, watchky trojky, nepodporováno. To stejné když zkouším nastavit upozornění pro mac. Pouští mě to akorát u airtagu a tam je mi to k ničemu, ten nemám šanci zapomenout doma.

  Dobrý den, mám prosbu, když mi přijde oznámení tak na něj nemohu odpovědět? Když jsem měla IOS 14 tak jsem na zamčený obrazovce přejela zprava doleva a měla jsem tam nabídku zobrazit a odpovědět a teď to tam nemám a nemohu se nikde dočíst proč.

celý text

Čtěte více