Zavřít reklamu

Už je to přes rok, respektive podzim 2016, kdy jsem se odhodlal pořídit Apple Watch, konkrétně modelovou řadu Series 1. I když se to tak nemusí zdát, pořízení hodinek jako takových byl pro mě velký a nezvyklý krok, jelikož jsem té věci na rukou nikdy příliš neholdoval (nepočítaje útlá dětská léta). K tomu, abych zjistil čas, mi vždy stačil iPhone, potažmo jiný telefon, nebo někdo blízký, kdo stál vedle mě. Fungoval jsem takto dlouhé roky a bez sebemenších problémů.

I v době, kdy vyšla první řada jablečných hodinek, tedy v průběhu roku 2015, mě nechávaly zcela chladným a vůbec jsem je neřešil. Ostatně se mi Apple Watch ani nelíbily. Ovšem jak to tak bývá (zejména u mě), začal jsem na ně přehodnocovat svůj názor poté, co jsme o nich začal s někým hlouběji diskutovat. Tou klíčovou osobou byl v tomto případě můj bratr, který po nich letmo pokukoval. A byl to i on, který mě ke koupi v podstatě přesvědčil.

V té době jsem neměl promyšlenou žádnou workflow, jak bych Apple Watch používal. Hlavním faktorem byla spíš zvědavost a vize toho, že bych mohl jednou řešit řadu běžných věcí jako zprávy, telefonáty či připomínky rovnou z hodinek a nemusel kvůli nim vytahovat iPhone. Od rozbalení hodinek a následných několik týdnů testování jsem zjistil, že to může fungovat. Byl jsem nadšený, nicméně pouze do doby, než nastalo zimní období.

Zimní venkovní počasí jakožto zabiják používání Apple Watch

Nyní si můžete ťukat na hlavu, proč má maximální spokojenost opadla poté, co venku začaly být mrazy. Zimu jako takovou nenávidím z principu, ale jakmile jsem předtím, než jsem vyrazil ven, musel obléct zimní bundu, nenávist se začala stupňovat.

71716AD1-7BE9-40DE-B7FD-AA96C71EBD89

Můj problém spočívá v tom, že jakmile mám hodinky překryté bundou (nedejbože i mikinou), která má navíc v rukávech všitou látku k tomu, aby dovnitř skrze rukávy neprofukovalo nebo se do ní nedostal sníh, použití je hned komplikovanější. Rukáv bundy se totiž po otočení ruky jen tak nevyhrne, tudíž musím použít druhou ruku, abych vrstvu bundy (včetně mikiny i dvě vrstvy) vytáhl a až poté se na hodinky podíval. V tomto momentu je pro mě výrazně pohodlnější, zejména z časového hlediska, vytáhnout z kapsy iPhone a odbavit potřebné notifikace rovnou z telefonu.

Na druhou stranu mi v tomto scénáři slouží hodinky jako zkrátka jistá vibrace na ruce, díky které poznám, že mám vytáhnout telefon. Od dubna do října zpravidla 80 procent notifikací vyřeším rovnou na hodinkách, a to zejména proto, že na sobě nemám tolik vrstev oblečení, které by Apple Watch výrazně překrývaly. Jakmile nastane zima, zesílím vibrace a vše (včetně prostého zjištění času) řeším na iPhonu. Nehledě na to, že se mi hodinky v zimě mnohem hůře ovládají, za což mohou například zmrzlé prsty a občas také pomalejší reakce softwaru.

Všechny články autora

Diskuze k článku

  Zajimavy pripad, u sebe jsem si toho ani nejak moc nevsimnul. Pouzivam Garmin hodinky na sportovni mereni a jen malo na notifikace. Nicmene stejne jako ty nemam rad moc zimu, takze vetsinu aktivit delam venku v lete, ostatni je spis v nejaky hale.
  Osobne je pro me u Apple hodinek problem spis vydrz. Chci si hodinkama merit vsechny aktivity, takze kdyz jdu na cely den na turu, tak chci byt na GPS (8-10 hodin), na kole 2-3 hodiny je pro me taky celkem bezny. Takze dokud nevydrzi alespon tech 10 hodin na GPS, tak jsou pro me pase.
  Nejvic by me zajimalo to volani. Docela rad volam kdyz nekdam jdu, protoze to mam cas vsechno poresit a nechce se mi drzet mobil v ruce (nebo je nemam prazdny ;-) ). To Garmin hodinky neumi (skoda).

  Nevericne s otevrenou pusou koukam…. no ne, clovek musi v zime mit rukavy? A jejich odhrnuti je narocnejsi nez vyndani telefonu z kapsy? Paneboze, kdo tohle psal? Dluzite mi par minut zivota…

  Tento článek uráží inteligenci i průměrného čtenáře internetu, jako jsem já…
  Redakce by se možná mohla trochu zamyslet nad tím, jestli je tohle opravdu cesta. Ještě jeden takový článek a ztratili jste několikaletého věrného čtenáře.

  Nebudu primárně nadávat autorovi, spíše bych se zeptal, jaké má být sdělení tohoto článku? Když jsem ho rozklikával, přišlo mi, že by to mohlo být zajímavé, ale nakonec jsem se vůbec nic nedozvěděl, nebo spíše nepochopil myšlenku…

  Kdo z vás nosí Apple Watch? Mám je druhým rokem a přesně v zimě řeším podobný problém – zřejmě kvůli své tloušťce jsou hůře přístupné a rozhodně je v mnoha případech rychlejší vytáhnout mobil. Na horách, kdy má člověk na sobě spousty vrstev je to obzvlášť „mňamka“, pokud chcete trackovat svoje jízdy.

  No me spiš vadí, že mám prvni verzi (0 serie) jak 42 tak i 38mm a teď asi po dvou letech používání nevydrží ani den na ruce. Nasazuji v 7h a v 15h jsou vybité, proste vydrz 8h :(. Česky servis vyměňuje hodinky za nové za cca 8.000,-Kč, jiné servisy vyměňují baterky za 3.000,-Kč i tak se mi to zdá nekťesťansky drahé. V tomto mě trošku apple zklamal. :(

  To bude zřejmě nějaký vadný kus. Mám je taky dva roky a pořád když je dávám večer na nabíječku, tak mají cca 45 % baterky.

celý text

Čtěte více.