Zavřít reklamu

AirPody patří v současné době k nejprodávanějším sluchátkům na světě. Rozhodně se nejedná o bůhvíjak překvapivou informaci, jelikož se zkrátka jedná o perfektní produkt, který nabízí nespočet funkcí a vychytávek. Pokud vlastníte AirPods 3. generace, AirPods Pro nebo AirPods Max, tak navíc jistě víte o tom, že můžete využívat prostorový zvuk. V případě, že provedete jeho aktivaci, tak se zvuk začne formovat na základě polohy vaší hlavy, abyste se ocitli přímo v centru dění. Zkrátka a jednoduše, díky prostorového zvuku získáte pocit, jako byste se zrovna nacházeli v (domácím) kině – ať tak dobrý zvuk může být.

Jak na iPhone aktivovat přizpůsobení prostorového zvuku pro AirPods

Kalifornský gigant se však samozřejmě neustále snaží veškeré své produkty, technologie a služby zlepšovat, AirPods nevyjímaje. V novém iOS 16 jsme se tak dočkali přidání nové funkce v podobě přizpůsobení prostorového zvuku pro podporovaná jablečná sluchátka. Pokud provedete aktivaci této funkce, tak si budete schopni prostorový zvuk užít ještě více, jelikož vám bude tzv. šitý na míru. Při nastavování totiž provedete pomocí TrueDepth přední kamery, potažmo pomocí Face ID, sken obou vašich uší. Na základě zaznamenaných dat pak systém prostorový zvuk přizpůsobí. Pokud byste chtěli tuto novinku využít, stačí postupovat následovně:

  • Prvně k vašem iPhonu připojte AirPods s podporou prostorového zvuku.
  • Jakmile tak učiníte, tak přejděte do nativní aplikace Nastavení.
  • Následně v horní části obrazovky, pod vaším jménem, klepněte na řádek s AirPods.
  • Tímto se zobrazí nastavení sluchátek, kde sjeďte níže ke kategorii Prostorový zvuk.
  • Následně v této kategorii stiskněte kolonku s názvem Přizpůsobení prostorového zvuku.
  • Pak už se jen spustí průvodce, kterým stačí pro nastavení přizpůsobení projít.

Výše uvedeným způsobem je tedy možné na vašem iPhonu aktivovat přizpůsobení prostorového zvuku pro AirPods. Jak už bylo zmíněno, tak je tato funkce k dispozici jen na podporovaná jablečná sluchátka, a to AirPods 3. generace, AirPods Pro a AirPods Max. Zároveň, vzhledem k tomu, že se využívá TrueDepth přední kamera, je nutné pro nastavení přizpůsobení prostorového zvuku vlastnit iPhone X a novější s Face ID, tedy vyjma modelu SE.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.