Zavřít reklamu

Prakticky na všech Apple zařízeních se na pozadí provádí různé procesy a akce, o kterých jakožto obyčejní uživatelé vůbec nevíme. Primárně dochází na pozadí také k automatické aktualizaci dat aplikací, díky čemuž máte jistotu toho, že se vám po přesunu do aplikace vždy zobrazí nejnovější dostupná data. Aktualizace dat na pozadí lze vidět třeba u aplikací sociálních sítí, kdy se vám vždy po otevření aplikace zobrazí nejnovější obsah a nemusíte čekat na jeho stažení, což je samozřejmě uživatelský příjemné, jelikož aplikaci můžete využívat hned.

Jak na Apple Watch deaktivovat aktualizace dat aplikací na pozadí

Je ale nutné zmínit, že jakákoliv aktivita na pozadí má samozřejmě negativní vliv na výdrž baterie. Pozorovat to můžete na iPhonu či iPadu, ale také na Apple Watch, kde je tento vliv úplně největší, vzhledem k malé baterii, která se nachází v útrobách. Pokud tedy máte problém s výdrží vašich jablečných hodinek, popřípadě pokud už máte starší hodinky s horší baterií, tak by vás mohlo zajímat, zdali a popřípadě jak je možné aktualizace na pozadí deaktivovat. Doopravdy to možné je a postup je následující:

  • Prvně je nutné, abyste na vašich Apple Watch stiskli digitální korunku.
  • Jakmile tak učiníte, tak najděte aplikaci Nastavení, kterou otevřete.
  • Následně sjeďte o kousek níže a rozklikněte kolonku Obecné.
  • Zde se pak opět přesuňte lehce dolů, kde vyhledejte a otevřete Aktualizace na pozadí.
  • Dále už jen stačí, abyste aktualizace na pozadí kompletně či částečně pomocí přepínačů deaktivovali.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné na vašich Apple Watch zakázat aktualizace dat aplikací na pozadí. Konkrétně můžete buď provést kompletní deaktivaci, popřípadě můžete se zmíněné sekci sjet o kousek níže a provést vypnutí funkce pro každou aplikaci zvlášť podle vlastního uvážení. Pokud aktualizace na pozadí deaktivujete, tak sice získáte výdrž baterie k dobru, musíte ale počítat s tím, že se vám v některých aplikacích nezobrazí ihned nejnovější obsah, což může být u jablečných hodinek problém například u Počasí apod.

.