Zavřít reklamu

V případě, že se vám na iPhonu či iPadu zasekne nějaká aplikace, tak stačí přejít do přepínače aplikací, kde ji následně můžete přejetím prstu jednoduše vypnout. Podobně jednoduché je to i na Macu, kde stačí v Docku klepnout na problémovou aplikaci pravým tlačítkem, následně podržet Option a klepnout na Vynutit ukončení. S aplikací, která přestala reagovat či fungovat správně, se však můžete samozřejmě setkat také na Apple Watch – nic není dokonalé, ať už se jedná o chybu Applu, či vývojáře aplikace.

Jak na Apple Watch vynuceně ukončit aplikaci

Dobrou zprávou je, že i na jablečných hodinkách je možné aplikaci vynuceně ukončit. Postup je sice o něco komplikovanější, než například u iPhonu či iPadu, pořád se však nejedná o nic, co byste za pár sekund nezvládli. V případě, že tedy na Apple Watch budete potřebovat vynuceně ukončit nějakou aplikaci, tak postupujte následovně:

  • Prvně je nutné, abyste se na Apple Watch do aplikace, kterou chcete ukončit, přesunuli.
    • Učinit tak můžete buď ze seznamu aplikací, popřípadě skrze Dock apod.
  • Jakmile se budete v aplikaci nacházet, tak podržte boční tlačítko na hodinkách.
  • Boční tlačítko držte do té doby, dokud se nezobrazí obrazovka s posuvníky pro vypnutí apod.
  • Na této obrazovce pak stiskněte a podržte digitální korunku.
  • Digitální korunku následně držte do té doby, až obrazovka s posuvníky zmizí.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné na jablečných hodinkách vynuceně ukončit aplikaci. Jak už bylo zmíněno, tak oproti ostatním systémům je tento postup o něco složitější, avšak jakmile si jej párkrát vyzkoušíte, tak si jej určitě zapamatujete. Aplikaci na Apple Watch můžete mimo jiné chtít vypnout také z toho důvodu, aby neběžela na pozadí a nevyužívala tak zbytečně paměť a ostatní hardwarové zdroje. To oceníte především na starších Apple Watch, které již výkonem nemusí dostačovat dnešní době, jelikož tak dojde k výraznému zrychlení.

.