Zavřít reklamu

Apple Watch pomáhají uživatelům ve sledování své aktivity a zdraví, kromě toho ale slouží také ke zjednodušení každodenního fungování. Ke sledování zdraví, například srdeční aktivity, se využívají senzory, které se nachází na spodní straně Apple Watch – tedy na té, která se dotýká vašeho zápěstí. S pomocí těchto senzorů však dokáží Apple Watch taktéž určit, zdali zrovna máte hodinky nasazené, anebo nikoliv. Ve výchozím nastavení je pak aktivní funkce, která automaticky jablečné hodinky uzamkne v případě, že si je ze zápěstí sundáte. Jedná se čistě o bezpečnostní funkci, která zaručí, že se do Apple Watch nikdo bez znalosti kódu nedostane.

Jak na Apple Watch (de)aktivovat Detekci zápěstí

Na druhou stranu však výše zmíněná bezpečnostní funkce každému vyhovovat nemusí. Problém s ní mohou mít především jednci, kteří musí hodinky během dne několikrát sundávat a následně opětovně nasazovat. Při každém nasazení je totiž nutné, abyste opětovně zadali kódový zámek, což sice netrvá dlouho, avšak provádět tuto autorizaci opakovaně prostě a jednoduše pohodlné není. Pokud jste tedy schopni obětovat bezpečnost v podobě kódového zámku za pohodlí, tak můžete provést deaktivaci funkce Detekce zápěstí, a to následovně:

  • Prvně je nutné, abyste na vašich Apple Watch stiskli digitální korunku.
  • Jakmile tak učiníte, tak v seznamu aplikací najděte Nastavení a otevřete ji.
  • Zde pak sjeďte o kus níže, kde lokalizujte a rozklikněte sekci Kód.
  • Následně se přesuňte úplně dolů, kde přepínačem deaktivujte Detekce zápěstí.
  • Jakmile deaktivaci provedete, tak se nakonec ještě musíte autorizovat kódovým zámkem.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné na vašich Apple Watch (de)aktivovat funkci Detekce zápěstí, díky které se hodinky automaticky uzamknou v případě, že je sundáte z ruky. Je ale nutné zmínit, že na aktivní funkci Detekce zápěstí závisí některé další funkce, například odemykání Macu či iPhonu pomocí Apple Watch. Provedete-li tedy vypnutí, tak je nutné počítat také s deaktivací těchto zmíněných a některých dalších funkcí.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.