Zavřít reklamu

Apple Watch jsou naprosto perfektním společníkem, který dokáže zjednodušit každodenní život. Kromě toho, že s jejich pomocí můžete sledovat svou aktivitu a zdraví, tak můžete rychle a jednoduše pracovat s oznámeními, které se vám zobrazí – ne nadarmo se tak říká, že jsou jablečné hodinky prodlouženou rukou iPhonu. V případě, že vám na Apple Watch nějaké to oznámení přijde, tak se o tom dozvíte haptickou odezvou nebo zvukem. Následně stačí hodinky zvednout nahoru s tím, že se vám objeví informace o aplikaci, ze které notifikace pochází, a poté se vám hned zobrazí obsah oznámení.

Jak na Apple Watch deaktivovat okamžité zobrazování obsahu oznámení

Pro zobrazení oznámení na jablečných hodinkách tak nemusíte prakticky vůbec nic dělat. Je to samozřejmě pohodlné, na druhou stranu se ale může jednat o bezpečnostní riziko. Pokud vám totiž přijde notifikace a vy si toho nevšimnete, tak prakticky kdokoliv ve vaší blízkosti si ji bude schopen přečíst. Dobrou zprávou je, že i na tohle inženýři v Applu mysleli a přišli s funkcí, díky které můžete automatické zobrazení obsahu oznámení vypnout a nechat ho zobrazit až poté, co se dotknete prstem displeje. Pokud byste chtěli vědět, jak na to, tak postupujte následovně:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem iPhonu otevřeli nativní aplikaci Watch.
  • Jakmile tak učiníte, tak se ve spodním menu přesuňte do sekce Moje hodinky.
  • Následně sjeďte o něco níže, kde najděte a otevřete kolonku Oznámení.
  • Poté už jen stačí, abyste níže přepínačem aktivovali Celá oznámení zobrazovat klepnutím.

Jakmile tedy výše uvedenou funkci aktivujete, tak už se vám na Apple Watch přestane automaticky zobrazovat obsah všech příchozích oznámení. V případě, že vám nějaká notifikace přijde, tak o tom dostanete informaci skrze haptickou odezvu nebo zvuk a na displeji se pak objeví, ze které aplikace notifikace pochází. Její obsah se však kompletně zobrazí až poté, co se oznámení dotknete prstem. Díky tomu můžete mít jistotu, že si nikdo poblíž nebude schopen vaše oznámení přečíst.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více