Zavřít reklamu

V rámci operačního systému iOS 15 je k dispozici mnoho nových funkcí, byť to tak na první pohled rozhodně nemusí vypadat. Dokazuje to i fakt, že od vydání tohoto systému aktuálně uběhlo již několik dlouhých měsíců a my se mu pořád na našem magazínu věnujeme – a do budoucna to nevypadá jinak. Co se nových funkcí týče, tak se Apple hodně zaměřil na produktivitu uživatele a na to, aby mu iPhone neřídil život. Konkrétně jsme se dočkali režimů Soustředění, ve kterých si můžete nastavit, aby vás aplikace či kontakty neobtěžovaly nejen při práci, kromě toho ale Apple přišel i s naplánovanými souhrny oznámení.

Jak na iPhone deaktivovat doručování oznámení z aplikace do naplánovaného souhrnu

Když si nyní na iPhonu stáhnete nějakou novou aplikaci a poprvé ji spustíte, tak se vás systém mimo jiné zeptá na to, zdali má oznámení doručovat okamžitě klasickým způsobem, anebo do naplánovaného souhrnu. U naplánovaných souhrnů si můžete jednoduše nastavit čas, kdy vám přijdou veškerá oznámení za poslední dobu najednou. Nastavíte-li si třeba naplánovaný souhrn na 12:00 a 20:00, tak se veškerá oznámení mezi těmito časy budou sbírat a následně vám v tyto časy budou doručeny najednou. Pokud jste se po prvním spuštění aplikace uklinuli a chtěli byste deaktivovat doručování oznámení z vybrané aplikace do naplánovaného souhrnu, tak pokračujte následovně:

  • Prvně je nutné, abyste se na iPhonu přesunuli do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak sjeďte o kousek níže a rozklikněte sekci Oznámení.
  • Zde pak v seznamu najděte a rozklikněte aplikaci, u které chcete doručování oznámení do naplánovaného souhrnu deaktivovat.
  • Na další obrazovce nakonec v kategorii Doručování oznámení zaškrtněte možnost Okamžité doručování.

Pomocí výše uvedeného způsobu můžete tedy na vašem iPhonu nastavit, aby se oznámení z vybrané aplikace zobrazovala ihned, a nikoliv v rámci naplánovaných souhrnů. Pokud naopak chcete oznámení do souhrnů doručovat, tak stačí zaškrtnout možnost Naplánovaný souhrn. Samozřejmě je ale nutné, abyste měli funkci Naplánované souhrny aktivní a nastavenou. Toho můžete docílit v Nastavení → Oznámení → Naplánovaný souhrn, kde stačí funkci aktivovat. Po prvním spuštění se vám zobrazí průvodce, který vás nastavením provede.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více