Zavřít reklamu

Apple Watch jsou určené především ke sledování vaší aktivity a zdraví. Kromě toho je však považujeme za prodlouženou ruku iPhonu, jelikož skrze ně můžeme jednoduše zobrazovat notifikace a popřípadě s nimi interagovat, popřípadě pracovat v různých aplikacích apod. Co se sledování zdraví týče, tak mezi jeden z hlavních ukazatelů patří frekvence srdečního tepu. Ta je snímána prostřednictvím speciálních senzorů, které se nachází na zádech Apple Watch a dotýkají se pokožky uživatele. Díky sledování srdečního tepu dokáží jablečné hodinky vypočítávat spálené kalorie, rozpoznat nějakou srdeční poruchu a mnoho dalšího.

Jak na Apple Watch deaktivovat sledování srdečního tepu

Měření srdečního tepu prostřednictvím Apple Watch však samozřejmě spotřebovává energii, což následně může vyústit v nižší výdrž na jedno nabití. I přesto, že lze sledování srdečního tepu na Apple Watch považovat za jednu z hlavních funkcí, tak existují uživatelé, kteří ji nemusí potřebovat. Jedná se například o takové jedince, kteří využívají Apple Watch pouze ke správě notifikací a nechtějí získávat informace o svém zdraví, popřípadě o uživatele s nízkou výdrží baterie Apple Watch. Sledování srdečního tepu lze však jednoduše deaktivovat, a to následovně:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem iPhonu přešli do nativní aplikace Watch.
  • Jakmile tak učiníte, tak se ve spodní části obrazovky přesuňte do sekce Moje hodinky.
  • Následně sjeďte o kus níže, kde lokalizujte a rozklikněte kolonku s názvem Soukromí.
  • Zde už jen stačí, abyste pomocí přepínače deaktivovali funkci Srdeční tep.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné na Apple Watch deaktivovat sledování srdečního tepu. Po vypnutí této funkce už tedy jablečné hodinky nebudou žádným způsobem se srdečním tepem pracovat, čímž navíc dojde k prodloužení výdrže baterie. Ve výše uvedené sekci pak ještě můžete vypnout snímání dechové frekvence a kondice a měření zvuku v okolí. Všechna tato čidla pracují na pozadí, což znamená, že spotřebovávají určitou dávku energie v baterii. Chcete-li zajistit maximální výdrž, můžete provést kompletní deaktivaci.

.