Zavřít reklamu

Pokud patříte mezi nové uživatele jablečných Apple Watch a chystáte se je používat především na to, na co byly stvořeny, tedy na měření aktivity a cvičení, tak jste tady naprosto správně. Jablečné chytré hodinky umí vcelku přesně měřit prakticky jakoukoliv formu cvičení – od běhu, přes plavání, až po tančení (ve watchOS 7). Pojďme se společně v tomto článku podívat, jakým způsobem můžete na Apple Watch záznam cvičení spustit, pozastavit a vypnout.

Jak spustit záznam cvičení na Apple Watch

V případě, že chcete na vašich Apple Watch spustit záznam cvičení, tak je postup velmi jednoduchý. Pokud si tedy chcete nechat zaznamenat váš běh, plavání či jakoukoliv jinou činnost, tak pokračujte následovně:

 • Na vašich odemknutých Apple Watch stiskněte digitální korunku.
 • Po stisknutí se ocitnete v menu aplikací, kde najděte a klepněte na aplikaci Cvičení.
 • Zde si pomocí digitální korunky anebo gesta posunutí najděte typ cvičení, jehož záznam chcete spustit.
 • Jakmile cvičení najdete, tak na něj klepněte.
 • Nyní se spustí odpočet tří sekund, po kterém záznam ihned započne.

Pokud s vašimi Apple Watch začnete nějakým způsobem cvičit a záznam cvičení pomocí výše uvedeného přístupu neaktivujete, tak to Apple Watch jednoduše rozpoznají. Na displeji se poté objeví notifikace o tom, že bylo rozpoznáno cvičení. V rámci této notifikace můžete jednoduše jediným klepnutím spustit záznam cvičení.

Jak pozastavit záznam cvičení na Apple Watch

Pokud jste si udělali při cvičení pauzu a chcete, aby Apple Watch přestaly cvičení měřit, tak postupujte následovně:

 • Prvně je nutné, abyste se dostali do aplikace Cvičení. V tomto případě stačí buď Apple Watch odemknout, anebo stisknout digitální korunku a přejít v seznamu aplikací do aplikace Cvičení.
 • Jakmile se v aplikaci Cvičení ocitnete, tak zde přejeďte prstem zprava doleva.
 • Zobrazí se ovládací panel cvičení, ve kterém stačí klepnout na tlačítko Pozastavit.
 • Tímto jste cvičení pozastavili. Pokud jej chcete opět spustit, tak klepněte na Pokračovat.

I v tomto případě dokáží Apple Watch rozeznat, že jste si dali pauzu. Pokud ručně pauzu neaktivujete, tak se po chvilce necvičení zobrazí notifikace, kde můžete aktivovat pauzu, anebo cvičení úplně vypnout.

Jak vypnout záznam cvičení na Apple Watch

V případě, že jste se rozhodli cvičení úplně ukončit, tak je postup velmi podobný jako v případě pauzy. Postupujte takto:

 • Prvně je nutné, abyste se dostali do aplikace Cvičení. V tomto případě stačí buď Apple Watch odemknout, anebo stisknout digitální korunku a přejít v seznamu aplikací do aplikace Cvičení.
 • Jakmile se v aplikaci Cvičení ocitnete, tak zde přejeďte prstem zprava doleva.
 • Zobrazí se panel cvičení, ve kterém stačí klepnout na tlačítko Ukončit.
 • Cvičení se poté ihned ukončí.

I v tomto případě dokáží Apple Watch rozeznat, že jste se cvičením skončili. Pokud ručně záznam nevypnete, tak se po chvilce necvičení zobrazí notifikace, kde můžete záznam vypnout, anebo aktivovat pauzu.

Diskuze k článku

  Po posledních aktualizacích se u některých typů cvičení v prvních 30 minutách nepřesně přičítají odcvičené minuty. U chůze je to někdy při chůzi 20 minut započítáno jen cca 10 minut . Po 30minutách už vše O.K. Dá se s tím něco dělat?

  To je schvalne. Vzdycky to tak bylo. Kdyz je ta chuze pomala (mate nizky tep) neni to pocitano jako aktivni minuta.
  Pouze v cviceni typu „Other“ se to pocita tak ze 1min cviceni = 1min aktivni.

celý text

Čtěte více