Zavřít reklamu

Aktuálně jsou to již téměř dva měsíce od představení nových jablečných operačních systémů. Konkrétně z dílny Applu vzešly systémy iOS a iPadOS 15, macOS 12 Monterey, watchOS 8 a tvOS 15. Všechny jmenované systémy byly ihned po představení k dispozici v rámci vývojářských beta verzí, později také jakožto veřejné beta verze. V době psaní tohoto články byly „venku“ již třetí vývojářské beta verze a druhé veřejné beta verze, co nevidět by pak mělo dojít k představení dalších. Na našem magazínu se neustále věnujeme všem novinkám a vylepšením, o kterých byste měli vědět. V tomto článku tomu nebude jinak – podíváme se na další vylepšení z watchOS 8.

watchOS 8: Jak aktivovat hlasové upozornění na cvičení

Apple Watch jsou primárně určené k tomu, aby vás motivovaly k aktivitě a popřípadě ji také nějakým způsobem měřily či sledovaly. Sekundárně lze pak jablečné hodinky využít jakožto prodlouženou ruku iPhonu, tedy například k vyobrazení a integraci s notifikacemi. Pokud hodinky z dílny Applu využíváte ke cvičení, tak jistě víte, že si při měřených aktivitách můžete zobrazit různé informace, například o spálených kaloriích či o době trvání cvičení. V rámci aplikací třetí strany pak navíc můžete být informováni o různých milnících – například o uběhnutí jednoho kilometru, apod. Až doposud tato možnost pro nativní cvičení v Apple Watch chyběla, s watchOS 8 se to však mění. Pro aktivaci postupujte následovně:

  • Prvně je nutné, abyste na vašich Apple Watch s watchOS 8 stisknuli digitální korunku.
  • Tímto se ocitnete na obrazovce s aplikacemi, kde vyhledejte a klepněte na Nastavení.
  • Následně sjeďte o kus níže a lokalizujte kolonku Cvičení a rozklikněte ji.
  • Poté stačí sjet úplně dolů a pomocí přepínače aktivovat Hlasová odezva.

Pomocí výše uvedeného způsobu lze na vašich Apple Watch aktivovat hlasovou odezvu při cvičení, která vás bude informovat o splnění různých milníků při aktivitě. V případě, že se vám nechce výše uvedený postup provádět na Apple Watch, můžete aktivaci provést i na iPhonu v aplikaci Watch. Zde se pak přesuňte do sekce Moje hodinky, kde sjeďte níže, následně rozklikněte kolonku Cvičení a funkci Hlasový odezva pomocí přepínače aktivujte. Na konec je nutné zmínit, že hlasová odezva funguje pouze v případě, kdy máte v uších sluchátka spojená s Apple Watch. Nikdy ji tedy neuslyšíte nahlas přes reproduktory.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více