Zavřít reklamu

S příchodem watchOS 7 jsme se u jablečných hodinek dočkali zbrusu nové funkce, která vás dokáže motivovat k tomu, abyste si pořádně myli ruce. Apple se tímto snažil víceméně zareagovat na aktuální pandemii koronaviru, při které bychom se měli hygieně věnovat více než kdykoliv předtím. Apple Watch odpočet pro umývání rukou spustí automaticky poté, co jednak pomocí mikrofonu rozpoznají tekoucí vodu, a jednak pomocí senzorů pohybu rozpoznají právě pohyby při umývání. Problém je ale v tom, že se čas od času tato funkce spustí například i při mytí nádobí a při jiných podobných činnostech, což není úplně příjemné. Pokud byste chtěli odpočet umývání rukou na Apple Watch vypnout, tak pokračujte ve čtení.

Jak na Apple Watch vypnout odpočet umývání rukou

V případě, že byste na vašich Apple Watch chtěli deaktivovat funkci, která se stará o zobrazení odpočtu umývání rukou, tak se nejedná o nic složitého. Celý postup můžete učinit jak přímo na Apple Watch, tak na iPhonu v aplikaci Watch, níže naleznete oba dva postupy:

Apple Watch

  • Prvně je nutné, abyste se přesunuli na obrazovku s aplikacemi – stiskněte tedy digitální korunku.
  • V seznamu aplikací vyhledejte a rozklikněte nativní aplikaci s názvem Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak sjeďte o kus níže, kde najděte a klepněte na kolonku Mytí rukou.
  • Zde už jen stačí, abyste pomocí přepínače deaktivovali funkci Odpočet mytí rukou.

iPhone a aplikace Watch

  • Prvně se na iPhonu přesuňte do nativní aplikace Watch.
  • Jakmile tak učiníte, tak ve spodním menu klepněte na možnost Moje hodinky.
  • Nyní se přesuňte o kus níže, dokud nenarazíte na kolonku Mytí rukou, kterou rozklikněte.
  • Zde stačí, abyste pomocí přepínače deaktivovali funkci Odpočet mytí rukou.

Výše uvedeným způsobem lze tedy jednoduše přímo na Apple Watch, anebo na iPhonu v aplikaci Watch, vypnout zobrazování odpočtu umývání rukou. Jak už jsem zmínil výše, tak většina uživatelů tuto funkci chce deaktivovat především kvůli ne tak úplně dokonalé funkčnosti – občas se totiž odpočet zapne tehdy, kdy si ruce neumýváte. Nutno však podotknout, že v raných verzích watchOS 7 tato funkce nefungovala prakticky vůbec a zapnula se i při různých obyčejných pohybech. Apple tedy rozhodně na rozpoznávání zapracoval a kdo ví, třeba bude v budoucnu tato funkce o mnoho přesnější a využitelnější.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.