Zavřít reklamu

V souvislosti s aktuální pandemií koronavirové infekce se velmi často zdůrazňuje správná hygiena rukou. Ta je samozřejmě důležitá nejenom v průběhu pandemie, ale prakticky pořád. Lidé by si obzvlášť v současné situace měli často, důkladně a po dostatečně dlouhou dobu mýt ruce. Někdy může být těžké udržet si přehled o tom, kdy jste si naposledy myli ruce, a každého také nebaví počítat, zda si umývá ruce dostatečně dlouho. Se správnou hygienou nám ale mohou skvěle pomoci naše Apple zařízení.

Pokud vlastníte iPhone či Apple Watch, můžete si systém pravidelného a správného mytí rukou vytvořit s pomocí nativních aplikací od Applu, ale i s pomocí nástrojů třetích stran. Odborníci tvrdí, že trvá zhruba dva měsíce (někteří hovoří o 21 dnech), než si člověk upevní určitý návyk. Zatímco osvojit si správnou techniku mytí rukou může být relativně snadné (ruce si ostatně umýváme všichni), nedotýkat se obličeje může být o něco těžší.

Mytí rukou

Pokud si chcete zpestřit třicetisekundovou rutinu mytí rukou, můžete na ni aplikovat text kterékoliv své oblíbené písničky, a dokonce si příslušný návod také vytisknout – skvěle k tomu slouží tento online nástroj. Pro nastavení pravidelných upomínek na mytí rukou vám bohatě postačí nativní Připomínky na vašem iPhonu.

  • Otevřete aplikaci Připomínky a vytvořte novou připomínku.
  • Napravo do připomínky klepněte na „i“ v kroužku a aktivujte možnosti „Připomenout v daný den“ a „Připomenout v daný čas“.
  • Zvolte „Opakovat“ a nastavte opakování po hodině.
  • Klepněte na „Hotovo“ v pravém horním rohu.
  • Další možností je aktivovat Siri a dát jí příkaz, aby vám připomněla mytí rukou každou hodinu od určité doby.

Stejný postup můžete aplikovat u nativních Připomínek na iPadu, Macu či Apple Watch. U svých Apple Watch si navíc můžete aktivovat také obyčejné upozornění na každou celou hodinu, tedy bez připomínky.

  • Na svých Apple Watch spusťte Nastavení.
  • Klepněte na Zpřístupnění.
  • Klepněte na Zvonkohra.
  • V sekci Rozvrh vyberte variantu „po hodinách“.
  • V sekci Zvuky zvolte zvuk upozornění. V případě nastavení tichého režimu vaše Apple Watch každou hodinu pouze zavibrují.

Další možností je nativní aplikace Minutka, kde si nastavíte limit jedné hodiny a po jeho uplynutí zkrátka vždy jen klepnete na „Opakovat“.

Aplikace třetích stran

Pokud vám nativní aplikace na vašich Apple zařízeních z jakýchkoliv důvodů nevyhovují, můžete zvolit některou z aplikací třetích stran. Patří mezi ně například Due. Aplikace je sice placená (179 korun), nabízí ale opravdu široké možnosti nastavení nejrůznějších připomínek s možnostmi odložení, přesunutí na jiný čas a dalšího přizpůsobení. Podobnou službu vám může poskytnout také aplikace Productive (můj osobní favorit, používám ji k upevňování všech možných užitečných návyků).

Na Jablíčkáři najdete k této tematice další zajímavé články:

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více