Zavřít reklamu

Apple se neustále snaží v rámci prakticky všech svých systémů přicházet s novými funkcemi. Pravdou ale je, že s příchodem pandemie koronaviru jsme se těchto nových funkcí dočkali opravdu mnoho – dalo by se říct, že se jednalo o jakousi „vlnu novinek“. Při pandemii totiž začnou jiným způsobem přemýšlet nejen lidé, ale také technologičtí giganti. Jedním z nejvíce důležitých faktorů při pandemii koronaviru bylo dodržovat hygienu. Z toho důvodu přišla jablečná společnost v rámci watchOS s funkcí, která dostala název Mytí rukou. Díky ní dokáží Apple Watch mytí rukou rozpoznat a spustit odpočet 20 sekund, během kterých byste si měli ruce mýt.

Jak na iPhone aktivovat připomínky pro umytí rukou po příchodu domů

Je ale nutné zmínit, že Mytí rukou v sobě ukrývá ještě jednu vnořenou funkci, o které většina uživatelů Apple Watch nemá ani nejmenší tušení. Konkrétně je řeč o funkci, která vám dokáže připomenout to, abyste si po příchodu domů z venkovního prostředí nezapomněli umýt ruce. Jedná se o jeden z naprosto základních hygienických návyků, na který by se rozhodně nemělo zapomínat. I mistr tesař se však někdy utne, a pokud chcete mít jistotu toho, že si ruce po příchodu domů umyjete opravdu vždy, tak pokračujte následovně:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem iPhonu otevřeli nativní aplikaci Watch.
  • Jakmile tak učiníte, tak se ve spodním menu přesuňte do sekce Moje hodinky.
  • Následně sjeďte o kus níže, kde vyhledejte a rozklikněte kolonku Mytí rukou.
  • Pokud zde nemáte aktivní funkci Odpočet mytí rukou, tak ji přepínačem zapněte.
  • Nakonec už jen stačí, abyste aktivovali funkci Připomínky mytí rukou, která se objeví.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné na vašich Apple Watch aktivovat připomínky pro umytí rukou po příchodu domů. V případě, že se vám nepodaří funkci Připomínky mytí rukou aktivovat, tak je nutné, abyste na vašem iPhonu přešli do Nastavení → Soukromí → Polohové služby → Mytí rukou, kde zaškrtněte možnost Trvale, a poté aktivujte kolonku Přesná poloha. V neposlední řadě je nutné, aby vaše Apple Watch věděly, kde se nachází váš domov. Ten zase nastavíte tak, že přejdete do aplikace Kontakty, kde následně v horní části obrazovky otevřete řádek s vaším jménem. Následně klepněte vpravo nahoře na Upravit, níže klepněte na + přidat adresu, vyberte typ adresy domov a následně ji vyplňte. Pak stačí klepnout na Hotovo vpravo nahoře.

.