Zavřít reklamu

Pokud vlastníte jablečné hodinky Apple Watch, tak v nich s velkou pravděpodobností máte uloženou také vlastní kartu pro placení prostřednictvím Apple Pay. Pokud máte jen jedinou platební kartu, tak se o přepínání karet nemusíte starat. Problém však může vzniknout tehdy, pokud vlastníte dvě a více platebních karet a musíte mezi nimi přepínat. Většinou má uživatel jednu kartu primární a další jsou určené pro zvláštní nákupy. Jakmile Apple Pay aktivujete, tak se zobrazí ta karta, která je nastavená jako primární. Jakým způsobem lze tuto primární kartu změnit se dozvíte v tomto článku.

Jak na Apple Watch změnit platební kartu, která se objeví po aktivaci Apple Pay

Pokud chcete na vašich Apple Watch tzv. primární platební kartu změnit, tak je nutné, abyste se přesunuli na iPhone, se kterým máte Apple Watch spárované. Jakmile tak učiníte, tak otevřete aplikaci Watch, kde se poté ve spodním menu přesuňte do sekce Moje hodinky. Poté stačí, abyste sjeli o něco níž, kde rozklikněte kolonku s názvem Wallet a Apple Pay. Tímto se ocitnete v nastavení, kde můžete spravovat vaše spárované platební karty. Pokud chcete změnit výchozí kartu, tedy tu, která se zobrazí po aktivaci Apple Pay na Apple Watch jako první, tak níže v kategorii Předvolby transakcí klepněte na možnost Výchozí karta. Zde už poté stačí zaškrtnout tu kartu, kterou chcete, aby se stala výchozí.

Kromě výchozí karty si v této sekci nastavení můžete nastavit další předvolby. Možnost přidat další kartu do Apple Pay asi nemusím zmiňovat, dále je k dispozici nastavení expresní jízdenkové karty, doručovací adresy, e-mailu či telefonu. Níže naleznete funkci pro povolení plateb na Macu (tedy že platby na Macu bez Touch ID budete moci povolit pomocí Apple Watch), a dále je k dispozici nastavení oznámení.

.