Zavřít reklamu

Služba Apple Pay funguje v Česku už více jak dva roky. Z počátku jen u hrstky bank a finančních institucí, s postupem času se ale podpora služby plnohodnotně rozrostla. To i pro enormní úspěch u uživatelů, kteří ji mohou využívat s iPhony, iPady, Apple Watch a počítači Mac. Obzvláště po uvedení Apple Watch LTE v Česku navíc dostává funkce pro tuzemské uživatele další rozměr.  

Apple Pay nabízí snadný, bezpečný a soukromý způsob placení bez nutnosti použít fyzickou kartu nebo hotovost. K terminálu jednoduše přiložíte iPhone a zaplatíte, můžete tak učinit i s hodinkami Applu. Už jsme si podrobně představili, k čemu služba slouží a jak kartu přidáte do iPhonu, Apple Watch i Macu. Co když ale potřebujete výchozí kartu změnit, aktualizovat údaje nebo kartu odstranit? Správa v každém zařízení funguje trochu jinak.

Apple Pay a změna výchozí karty 

První karta, kterou jste do aplikace Wallet přidali, je ta výchozí. Přidáte-li poté více karet a chcete tu primární změnit, využijte tohoto postupu pro dané zařízení, na kterém tak činíte. 

  • iPhone a iPad: Přejděte do Nastavení -> Wallet a Apple Pay a sjeďte dolů na Předvolby transakcí. Klepněte na Výchozí karta a zvolte novou kartu. Na iPhonu taky můžete otevřít Wallet, podržet požadovanou kartu a přetáhnout ji před ostatní karty. 
  • Apple Watch: Na propojeném iPhonu s vašimi hodinkami otevřete aplikaci Watch. Klepněte zde na panel Moje hodinky, vyberte Wallet a Apple Pay a poté Výchozí karta. Zde už stačí zvolit novou kartu. 
  • Modely Mac s Touch ID: Zvolte nabídku Apple  v levém horní rohu a přejděte do Předvolby systému. Zde vyberte Wallet a Apple Pay a v rozevírací nabídce Výchozí karta zvolte novou kartu. 

Aktualizace údajů 

Pokud chcete změnit své fakturační údaje, přejděte na iPhonu nebo iPadu do Nastavení -> Wallet a Apple Pay. Klepněte na požadovanou kartu a vyberte údaj, který chcete aktualizovat. Můžete zde editovat i e-mailovou adresu, telefonní číslo a doručovací adresu. Na Macu tak učiníte v Předvolbách systému -> Wallet a Apple Pay, kde vyberte požadovanou kartu a klikněte na rozevírací nabídku Fakturační adresa. V případě změny e-mailové adresy, telefonního čísla a doručovací adresy klikněte na Kontakt a doprava.

Odstranění karty 

V případě potřeby samozřejmě můžete kartu ze svého zařízení i odstranit. 

  • iPhone a iPad: Přejděte do Nastavení -> Wallet a Apple Pay, klepněte na kartu, kterou chcete odebrat, sjeďte dolů a klepněte na Odstranit kartu. Můžete také otevřít aplikaci Wallet, klepnout na danou kartu, vybrat ikonu tří teček, sjet dolů a zde vybrat Odstranit kartu. 
  • Apple Watch: Na propojeném iPhonu s vašimi hodinkami otevřete aplikaci Watch. Přejděte na panel Moje hodinky, sjeďte dolů, klepněte na Wallet a Apple Pay, klepněte na kartu, sjeďte dolů, a nakonec klepněte na Odstranit kartu. Můžete také na ploše hodinek spustit aplikaci Wallet, vybrat požadovanou kartu, dlouze ji stisknout a poté jen odebrání potvrdit nabídkou Smazat. 
  • Modely Mac s Touch ID: Zvolte nabídku Apple  v levém horní rohu a přejděte do Předvolby systému. Zde vyberte Wallet a Apple Pay, klikněte na kartu, kterou chcete odstranit, a výběrem symbolu mínus „–“ ji odstraňte.
.