Zavřít reklamu

V posledních měsících je sociální síť Instagram plná botů. Konkrétně se jedná o instagramové profily, které přidávají komentáře pod fotografie, popřípadě vás mohou přidat do různých skupin, ve kterých pak sdílí různé odkazy. Tyto „fejkové“ profily mají za úkol jediné – získat si vaší pozornost. A co jiného zvládne více nalákat pozornost člověka, tedy především muže, než lehce nevhodný komentář, společně s polonahou fotografií ženy. Většina těchto profilů a odkazů směruje na různé stránky. V lepším případě vás tyto stránky chtějí nalákat na speciální placený obsah, v tom horším případě se můžete stát klidně objetí phishingu. Pokud chcete nastavit, aby vás boti nemohli do skupin na Instagramu přidávat, tak pokračujte ve čtení.

Jak na Instagramu nastavit, aby vás boti nemohli přidávat do skupin

Chcete-li na vašem instagramovém profilu nastavit, aby vás boti nemohli přidávat do skupin, ve kterých se často sdílí nevhodný či podvodný obsah, tak se nejedná o nic složitého. Postup najdete níže, každopádně je nutné, abyste měli aktivní profesionální účet – viz postup níže.

  • Prvně na vašem iPhonu aplikaci Instagram otevřete.
  • Jakmile tak učiníte, tak vpravo dole klepněte na ikonu vašeho profilu.
  • Na další obrazovce pak vpravo nahoře klepněte na ikonu tří čar.
  • Tímto se objeví menu, ve kterém nahoře klepněte na kolonku Nastavení.
  • Nyní je nutné, abyste vyhledali a rozkliknuli možnost Soukromí.
  • Jakmile tak učiníte, tak nyní v kategorii Interakce klepněte na Zprávy.
  • Nakonec už jen stačí, abyste dole v kategorii Umožnit ostatním přidat vás do skupin zaškrtnuli možnost Jen lidé, které sledujete.

Pokud nemáte aktivní profesionální účet, tak se v případě aktivace nejedná o nic složitého. Stačí klepnout na profilu vpravo nahoře na ikonu tří čar, a poté na Nastavení. Dole pak klepněte na Přepnout na profesionální účet. Nakonec stačí projít úvodem, vybrat si libovolnou kategorii a je hotovo.

Výše uvedeným způsobem tedy docílíte toho, že vás do skupin na Instagramu budou schopni přidat jen ti uživatelé, které vy osobně sledujete. Vzhledem k tomu, že asi nikdo z nás žádné boty nesleduje, tak lze tímto postupem nechtěné přidávání do skupinových konverzací vyřešit. Osobně se mi navíc nikdy nestalo, že by se mě pokusil cizí člověk, tedy kromě bota, přidat do skupinové konverzace. Jedná se tedy o ideální řešení, které vyřeší neustále zobrazování všemožných žádostí. Ještě by bylo skvělé, kdyby Instagram zapracoval na automatickém mazání nevhodných komentářů – s tím ale nic moc neuděláme a bude nutné vyčkat.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Zdravím, všem se omlouvám – aby se kolonka Zprávy objevila, tak je nutné, abyste měli aktivní profesionální účet. Nejedná se však o nic složitého a aktivovat si ho může každý. Stačí klepnout na profilu vpravo nahoře na ikonu tří čar, a poté na Nastavení. Dole pak klepněte na Přepnout na profesionální účet. Nakonec stačí projít úvodem, vybrat si libovolnou kategorii a je hotovo.

celý text

Čtěte více.