Zavřít reklamu

Největší novinkou je v iOS 16 kompletně přepracovaná zamknutá obrazovka. Těch si uživatelé nově mohou vytvořit hned několik s tím, že je následně mohou různě přizpůsobovat podle svého gusta. Konečně nechybí  možnost pro přidání widgetů, změnu stylu a barvy času a mnoho dalšího. S tím, jak se zamknutá obrazovka změnila, se změnilo také rozhraní pro její přizpůsobení, které bylo taktéž překopáno od píky. Společně s tímto se pak také změnilo rozhraní pro úpravu domovské obrazovky, potažmo plochy, a nastavení tapet.

Jak na iPhone rozostřit tapetu plochy

Co se týče změny tapety na iPhonu, tak se pořád nejedná o nic složitého, byť jsou někteří uživatelé z nového rozhraní lehce zmatení. Nejvíce jim rozhodně vadí to, že si nemohou ponechat již nastavenou tapetu a pro provádění změn ji musí znova najít. Pokud ale dojde k překousnutí tohoto nedostatku, tak se ocitnou v rozhraní, které ve skutečnosti není vůbec špatné. Dokonce je zde k dispozici také tlačítko, díky kterému lze tapetu na ploše jednoduše rozostřit, což může přijít vhod – najdete ho následovně:

  • Prvně se na vašem iPhonu přesuňte do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, sjeďte níže a rozklikněte sekci Tapeta.
  • Zde si nyní najděte dvojici tapet, u které chcete tapetu plochy rozostřit.
  • Následně u tapety plochy, která se nachází napravo, stiskněte Přizpůsobit.
  • Poté v pravém dolním rohu obrazovky klepněte na tlačítko Rozostření.
  • Nakonec už jen stačí změnu potvrdit stisknutím Hotovo vpravo nahoře.

Výše uvedeným způsobem je tedy možné na vašem iPhonu s iOS 16 jednoduše nechat rozostřit tapetu domovské obrazovky, potažmo plochy. To můžete provést u naprosto každé tapety. Co se týče využití, tak se tato vychytávka může hodit v případě, že se vám s aktuální nastavenou tapetou špatně orientuje mezi aplikacemi či widgety. Rozostřením totiž dojde k vyhlazení, takže názvy i ikony aplikací budou lépe čitelnější.

rozostření tapety

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.