Zavřít reklamu

Apple představil nové majoritní verze svých operačních systémů již před zhruba čtvrt rokem. Od té doby si mohli iOS a iPadOS 15, macOS 12 Monterey, watchOS 8 a tvOS 15 vyzkoušet všichni testeři a vývojáři. Široká veřejnost si pak musela počkat na vydání veřejných verzí, ke kterému došlo teprve před několika dny, navíc k tomu bez macOS 12 Monterey. Pokud už jste si nové systémy, v čele s iOS 15, na vaše Apple produkty nainstalovali, tak zajisté testujete všemožné nové funkce a vylepšení. Pravdou ale bohužel je, že iOS 15 není kompletně bez chyb. Někteří jedinci si stěžují například na to, že mají pomalý internet při jeho procházení v Safari, popřípadě na to, že se jim nezobrazují některé webové stránky.

Co dělat, když na iPhone máte pomalý internet a nezobrazují se některé stránky

V případě, že jste se ve stejné situaci ocitli i vy, tak je zcela jasné, že se jedná o velkou nepříjemnost. S příchodem iOS 15 jsme se mimo jiné dočkali nové funkce s názvem Private Relay, potažmo Soukromý přenos., která má za úkol zajistit ještě větší bezpečnost uživatele při procházení internetu. Právě tato funkce ale může způsobovat to, že máte pomalý internet, popřípadě že se nezobrazují některé stránky nebo obsah. Řešení je v tomto případě jednoduché – stačí Private Relay deaktivovat. To provedete následovně:

  • Prvně je nutné, abyste se na vašem iPhonu s iOS 15 přesunuli do Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak nahoře klepněte na řádek s vaším profilem.
  • Následně o kousek níže najděte a rozklikněte kolonku s názvem iCloud.
  • Poté pod grafem využití úložiště na iCloudu otevřete Soukromý přenos (betaverze).
  • Zde už jen stačí, abyste pomocí přepínače deaktivovali funkci Soukromý přenos (betaverze).
  • Nakonec akci potvrďte klepnutím na Vypnout soukromý přenos.

Po provedení výše uvedeného postupu už byste s rychlostí internetu a prohlížením některých stránek v iOS 15 neměli mít problém. Funkce Private Relay, potažmo Soukromý přenos, je součástí „nové“ služby iCloud+. Na tuto službu dosáhnout všichni jedinci, kteří nevyužívají bezplatný iCloud, tedy ti uživatelé, kteří si platí jakýkoliv měsíční tarif. Soukromý přenos dokáže před poskytovateli a webovými stránkami skrýt vaši IP adresu, společně s dalšími informacemi. Kromě toho dochází také ke změně polohy, takže při využití Soukromého přenosu nikdo neuvidí vaši reálnou polohu. Aby však Apple mohl těchto funkcí docílit, tak musí směřovat vaše připojení k internetu přes několik proxy serverů. Problém nastává v případě, že se tyto servery přetíží – uživatelů s novými systémy je více a více, tudíž se nápor stupňuje. Doufejme, že Apple brzy tuto nepříjemnost posílí posílením serverů.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více