Zavřít reklamu

Pokud patříte mezi vlastníky iPhonu, tak dost možná víte, že si v nastavení můžete aktivovat tzv. Wi-Fi hovory. Pokud tuto funkci máte aktivovanou, tak můžete při připojení k Wi-Fi s druhou stranou hovořit v o mnoho lepší kvalitě, než která je klasicky dostupná. Zákazníci operátora O2 však dost možná zjistili, že možnost pro aktivaci Wi-Fi hovorů v nastavení nemají. Nutno podotknout, že se nejedná o nějakou chybu – O2 totiž jakožto poslední český operátor Wi-Fi hovory nepodporovalo, tedy až do dnešního dne. Právě dnes bylo dílo dokonáno a můžeme říci, že všichni operátoři v České republice Wi-Fi hovory podporují. Pojďme se společně podívat, co byste o Wi-Fi hovorech měli vědět, a jak je můžete aktivovat.

Jak na iPhone aktivovat Wi-Fi hovory

Pokud patříte mezi zákazníky O2 a nemáte prozatím Wi-Fi hovory zapnuté, popřípadě pokud patříte mezi zákazníky jakéhokoliv operátora a chcete se přesvědčit, že máte Wi-Fi hovory k dispozici, tak postupujte následovně:

 • Na vašem iPhonu otevřete nativní aplikaci Nastavení.
 • Zde sjeďte o něco níže, dokud nenarazíte na kolonku Telefon, kterou rozklikněte.
 • V této sekci nastavení poté rozklikněte v kategorii Hovory položku Wi-Fi hovory.
 • Nakonec stačí, abyste pomocí přepínače aktivovali možnost Wi-Fi hovory na tomto iPhonu.
 • Pokud se zobrazí nějaké dialogové okno, tak v něm aktivaci funkce potvrďte.

Ne vždy to ale funguje…

Celý tento postup je však tím nejjednodušším a ideálním postupem, který v mnohých případech nemusí fungovat – a to kvůli zastaralé verzi nastavení operátora. Váš iPhone čas od času provede na pozadí aktualizaci nastavení operátora a než k automatické aktualizaci dojde, tak to může trvat několik dlouhých dní. Naštěstí však většinou lze celý tento proces urychlit. Stačí postupovat následovně:

 • Na vašem iPhonu otevřete nativní aplikaci Nastavení.
 • Zde rozklikněte položku Obecné.
 • V této sekci nastavení klepněte na možnost Informace.
 • Nyní by se vám na displeji měla objevit informace o tom, že je k dispozici aktualizace nastavení operátora.
 • Aktualizaci nastavení operátora potvrďte a vyčkejte, dokud nedojde k aktualizaci.
 • Nyní zařízení restartujte a pomocí postupu uvedeného výše zkontrolujte, zdali je možnost Wi-Fi hovory k dispozici.

Podle dostupných informací by měly Wi-Fi hovory v případě O2 fungovat na verzi nastavení operátora 44.1 – tuto verzi zjistíte v Nastavení -> Obecné -> Informace, kde stačí sjet níže a číslo verze zkontrolovat v řádku Operátor. V případě, že se vám aktualizace nezobrazí, tak existuje několik dalších scénářů. Některým uživatelům přišla během dneška speciální konfigurační SMS zpráva, která Wi-Fi hovory zpřístupnila. Zkuste tedy počkat do zítřka a pokud vám SMS nepřijde, zavolejte vašemu operátorovi. Pokud ani poté nebudete schopni Wi-Fi hovory aktivovat, tak si na prodejně nebo přes internet zažádejte o zaslání nové SIM karty. Některé z vás dost možná zajímá, zdali Wi-Fi hovory fungují i v rámci eSIM – v tomto případě mám dobrou zprávu, jelikož doopravdy fungují. Na závěr zmíním, že Wi-Fi hovory jsou dostupné u všech iPhonů 6s a novějších.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

  Jak to funguje pokud je Wi-Fi nestabilní nebo má špatný signál? Vyhodnocuje se nějak v telefonu před uskutečněním hovoru kvalita Wi-Fi?

  Já to měl aktivovaný, ale kvalita hovorů byla spíše horší, protože když byl telefon připojený k nějaké pomalejší WIFI, tak se hovor sekal, byl nekvalitní atd.
  Od té doby, co jsem tuto možnost vypnul, jsem spokojený. Wifi hovory nedoporučuji.

  Je to super vec, zavolám si i z oblastí kde operátoři nemají signál nebo mají přetížené sítě – (sídliště). Jediné co mne stve je že když si telefon myslí že má signál operátora tak na něj přeskočí a hovor spadne. Chtěl bych mít volbu v některých lokacích pouze WiFi volání.

  Mám WiFi hovory nastavené u Vodafonu dlouho. V poslední době ale trvá spojování delší dobu a první 2-3 sekundy mě volaný neslyší (když volám i když jsem volaný), takže to vypadá, že volám a do telefonu mlčím: za ty 2-3 sekundy se totiž stačím představit, ale volaný v tu dobu slyší ticho… Nesvádím to na WiFi, ale je možné, že nějaká souvislost je. Každopádně je to nepříjemné. Není to vázané na určitý telefon (dělá to více iPhonů různého stáří).

  wifi hovor je jedna velka hovadina. vysvetlite mi, naco mam telefonovat cez internet, ked si platim pripojenie u operatora? mimo wifi zon to je na nic, a tam tiez kvoli nestabilite. a doma/v praci nebudem predsa kapacitu linky minat, aj ked je neobmedzena, a operatorovi nechavat zisk? to uz mozem volat cez whatsup, askype a podobne.

  Příklad: bydlím na vesnici, je tu horší signál v domě a jediné řešení je wifi volání. Ano, vylezu ven a volám, ale takto mužu volat i doma z gauče. A bude ti banka volat na whatsup? Volá mi spoustu lidí a ty nějakej whatsup nebo skype nezajímá. Používám wifi volání více než rok a jsem spokojenej.

  Nastavení – telefon – Wi-Fi hovory – zapnuto. Vodafone to v pozadí umožňuje nějakým nastavením, ale to se udělá automaticky při přihlášení k operátorovi po vložení SIM.

celý text

Čtěte více.