Zavřít reklamu

Osobní hotspot je funkce, bez které si dost možná mnoho z nás nedokáže představit každodenní fungování. Primárně osobní hotspot slouží ke sdílení internetového připojení z vašeho Apple zařízení. Svým způsobem se dá jednoduše říct, že po aktivaci osobního hotspotu můžete ze svého iPhonu udělat jakýsi Wi-Fi router, na který se pak mohou připojit jiní uživatelé, popřípadě vaše jiná zařízení, a využívat tak vaše připojení k internetu. Naprosto běžně se využívá hotspot třeba mezi spolužáky ve škole, popřípadě jej lze využít všude tam, kde není k dispozici Wi-Fi a vy se potřebujete například na Macu připojit k internetu.

Jak na iPhone členům rodinného sdílení nastavit jednoduché připojení k hotspotu

V případě, že na iPhonu osobní hotspot aktivujete, tak se k němu mohou připojit zařízení v dosahu. Samozřejmě je ale hotspot chráněn heslem, které si můžete nastavit. Tohle heslo pak musí uživatelé při pokusu o připojení zadat – stejně jako u Wi-Fi routeru. Ne ve všech případech ale uživatelé heslo znát musí. Pokud využíváte rodinné sdílení, tak členové rodiny heslo k vašemu hotspotu znát nemusí. Konkrétně si můžete u každého člena rodiny zvlášť způsob připojení nastavit, čímž se celý postup může stát jednodušším. Postup je následující:

  • Prvně je nutné, abyste na iPhonu přešli do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak najděte a rozklikněte sekci s názvem Osobní hotspot.
  • Zde pak ve spodní části otevřete řádek Rodinné sdílení.
  • Následně pomocí přepínače funkci Rodinné sdílení aktivujte.
  • Tímto se vám níže zobrazí seznam všech členů vaší rodiny.
  • Člena, u kterého chcete připojení spravovat, si rozklikněte.
  • Pak už jen stačí vybrat buď Automaticky, anebo Požádat o schválení.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné na vašem iPhonu nastavit, jakým způsobem se členové vaší rodiny budou moci připojovat k vašemu hotspotu. Konkrétně jsou po rozkliknutí konkrétního člena k dispozici dvě možnosti, a to buď Automaticky, anebo Požádat o schválení. Pokud zvolíte Automaticky, tak se dotyčný člen bude k hotspotu moci připojovat automaticky a nebude muset znát heslo. Jednoduše si v sekci Wi-Fi najde váš hotspot, klepne na něj a bude rázem připojen. Pokud zvolíte Požádat o schválení, tak v případě, že dotyčný člen klepne na váš hotspot, tak se vám zobrazí na iPhonu dialogové okno, ve kterém stačí připojení povolit nebo odmítnout.

.