Zavřít reklamu

Udržet si v dnešní době soukromí a bezpečnost na internetu je nesmírně obtížné a prakticky nemožné. Technologičtí giganti o nás ví doopravdy prakticky všechno – stačí, abychom si vytvořili a využili nějaký uživatelský účet. Dobrou zprávou je, že minimálně Apple se všemi našimi daty nakládá správně. Neprodává je, nezneužívá a nedochází ani k únikům, které jsou způsobeny „hackery“. Právě z kalifornského giganta by si měli vzít příklad ti ostatní, především Google. Sledování však můžete být i při pohybu mezi vícero Wi-Fi sítěmi, a to prostřednictvím MAC adresy, jež je unikátní pro každé zařízení, které se může připojit k internetu.

Jak na iPhone zamezit sledování skrze Wi-Fi

Apple je jedna z mála společností, kterým záleží na ochraně soukromí a bezpečnosti svých zákazníků. O možnostech sledování skrze MAC adresy samozřejmě ví a inženýři z Applu se rozhodli, že učiní patřičné kroky proti sledování. Proto přišli se speciální funkcí, díky které můžete MAC adresu svého iPhonu či jiného zařízení zfalšovat. Namísto původní MAC adresy se tak vaše zařízení při využití funkce na každé Wi-Fi síti identifikuje s jinou MAC adresou, čímž se sledování zamezí. Postup pro aktivaci této možnosti na iPhonu je následující:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem iPhonu otevřeli aplikaci Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak se přesuňte v horní části do sekce Wi-Fi.
  • Následně si v seznamu Wi-Fi sítí najdete tu síť, u které chcete nechat MAC adresu změnit.
  • U této Wi-Fi sítě pak napravo klepněte na ikonu ⓘ.
  • Tímto se ocitnete v rozhraní pro nastavení Wi-Fi sítě.
  • Zde už jen stačí, abyste níže aktivovali možnost Soukromá Wi-Fi adresa.

Pomocí výše uvedeného způsobu tedy můžete na vybrané Wi-Fi síti zfalšovat vaši MAC adresu, kterou můžete jinak být při pohybu mezi sítěmi sledováni. Jakmile funkci zapnete, tak si přímo můžete o řádek níže všimnout, jak se MAC adresa ihned změní. Nutno zmínit, že soukromou Wi-Fi adresu je nutné aktivovat pro každou Wi-Fi síť zvlášť. Stačí tedy přejít do seznamu Wi-Fi sítí, klepnout u nich na ikonu ⓘ a funkci aktivovat. U každé sítě bude zfalšovaná MAC adresa jiná.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Není nutné podotknout, že tato funkce je aktivní automaticky? Já jen, že jsem o tomto nikdy dříve neslyšel (za což autorovi děkuji), ale zapnutou ji u svých Wi-Fi mám :)

    Prvne je nutne podotknout, ze to fakt default je zapnuty, nasledne je nutne rict, ze to funguje jinak, nez autor pise: neni tak dulezite, ze na ruznych sitich ma ruznou adresu, ale hlavne meni adresy pri opakovanem prihlasovani k jedne siti, takze provozovatel nepozna, ze jsem tam opakovane

celý text

Čtěte více.