Zavřít reklamu

Pokud sledujete dění v jablečném světě, tak jste určitě před několika týdny zaregistrovali představení nových operačních systémů v rámci konference WWDC20. Konkrétně byly představeny operační systémy iOS a iPadOS 14, macOS 11 Big Sur, watchOS 7 a tvOS 14. Největších novinek jsme se tradičně dočkali v rámci iOS a iPadOS 14. Mezi jednu z novinek patří také aplikace Překlad, která se dočká také integrace do Safari. Prozatím však není součástí aplikace Překlad český jazyk, takže máme smůlu. Věděli jste však o tom, že i ve starších verzích iOS a iPadOS existuje naprosto jednoduchá možnost, pomocí které si můžete v Safari jednoduše nechat překládat webové stránky? Pokud chcete zjistit, jak na to, tak pokračujte ve čtení.

Jak na iPhone jednoduše překládat webové stránky v Safari

Pokud chcete na vašem iPhonu či iPadu v rámci Safari jednoduše překládat webové stránky do češtiny (či jiného jazyka), tak k tomu potřebujete aplikaci třetí strany. Poté už je celý proces velmi jednoduchý. Více zjistíte níže:

  • Pokud chcete v Safari překládat webové stránky, potřebujete k tomu aplikaci Microsoft Translator, kterou stáhnete pomocí tohoto odkazu.
  • Po stažení je nutné, abyste Microsoft Translator spustili a souhlasili s podmínkami používání.
  • Jakmile podmínky odsouhlasíte, tak je nutné, abyste v pravém dolním rohu aplikace klepnuli na ikonu ozubeného kolečka (nastavení).
  • Zde poté sjeďte o kus níže a rozklikněte kolonku Safari Translation Language.
  • V tomto seznamu je poté nutné najít jazyk, do kterého chcete stránky v Safari překládat – v mém případě zvolím češtinu (úplně dole).
  • Po nastavení aplikaci Microsoft Translator opusťte a přesuňte se do Safari na webovou stránku, kterou chcete přeložit.
  • Jakmile se na stránce budete nacházet, tak klepněte dole na ikonu sdílení (čtvereček se šipkou).
  • V menu, které se zobrazí, sjeďte níže, kde klepněte na řádek Translator.
  • Po klepnutí se v horní části obrazovky objeví informace o postupu překladu a celá stránce se automaticky přeloží do zvoleného jazyka.

Existuje více aplikací, které se tímto způsobem do Safari dokáží integrovat, a Microsoft Translate je jednou z nich. Je vcelku ostuda, že Safari doposud neumí svým vlastním způsobem překládat webové stránky v cizím jazyku. V iOS 14 jsme se sice dočkali nové aplikace Překlad, která by měla překládání stránek v Safari podporovat, každopádně v ní chybí čeština a nespočet dalších jazyků, které snad Apple brzy dodá. V opačném případě nám bude aplikace k ničemu.

.