Zavřít reklamu

AirDrop je užitečná funkce přítomná v zařízeních Apple, s jejíž pomocí si můžete posílat fotky, dokumenty ale i hesla s ostatními zařízeními Apple ve vaší blízkosti. To samozřejmě maximálně zabezpečeně. Stačí vám k tomu mít zapnuté Wi-Fi a Bluetooth. Přečtěte si tedy, jak sdílet hesla z iPhonu AirDropem. Předně je důležité zmínit, že hesla odesílaná funkcí AirDrop může přijmout pouze osoba, kterou máte uloženou ve svých kontaktech. Na iPhonu také musíte mít nastavenou Klíčenku na iCloudu, které jsme se na Jablíčkáři také již věnovali.

Zapnutí funkce AirDrop

Pokud chcete sdílet dané heslo s uživatelem mobilního zařízení, tedy iPhonu, iPadu nebo iPodu touch, musí mít druhé zařízení povolený příjem položek v nastavení AirDropu. Postup je následující:

  • Otevřete ovládací centrum.
  • Vlevo nahoře podržte prst na skupině ovládacích prvků.
  • Zde již můžete aktivovat funkci AirDrop.

Viditelnost AirDropu pak určíte v Nastavení -> Obecné -> AirDrop. V případě počítače Mac otevřete Finder a vyberte AirDrop. Dole pak popřípadě můžete určit viditelnost funkce.

Jak odeslat heslo z iPhonu funkcí AirDrop 

Protože Klíčenka na iCloudu schraňuje vaše hesla v iPhonu. Kamkoliv tedy heslo zadáte, tak se uloží právě do jablečného telefonu, a to konkrétně do Nastavení -> Hesla. Chcete-li nějaké z hesel sdílet, tak je postup následující:

  • Otevřete nativní aplikaci Nastavení.
  • Sjeďte o kus níže a vyberte záložku Hesla.
  • Následně si vyberte účet, jehož heslo chcete sdílet.
  • Poté prstem klepněte na řádek s heslem a zvolte AirDrop…
  • Následně vyberte zařízení v okolí, kterému chcete heslo odeslat.

Hesla můžete sdílet i skrze ikonu sdílení, po jejímž výběru opět vyberete zařízení, kterému chcete heslo poslat. V obou případech pak na druhé zařízení přijde žádost o přijetí hesla, ve které stačí klepnout na Přijmout. Heslo se poté uloží do daného zařízení k dalšímu použití. Díky této funkci tak není nutné hesla složitě přepisovat či diktovat, což je mimo jiné také celkem nebezpečné.

.