Zavřít reklamu

V poslední době je naprosto běžné, že uživatelé na sociálních sítích sdílí videa, ve kterých jim na pozadí hraje nějaká hudba. Pravdou ale je, že tato videa bohužel vždy pochází z aplikací třetí strany, například z Instagramu a dalších. Dost možná se ptáte, proč tomu tak je – odpověď je jednoduchá. Když totiž máte na iPhonu puštěnou hudbu a přejdete do aplikace Fotoaparát, kde otevřete sekci Video, tak se přehrávání automaticky ukončí a není možné jej opětovně zapnout. Naštěstí ale existuje jakási „oklika“, pomocí které můžete video s hudbou v pozadí nahrávat i přímo ve Fotoaparátu.

Jak na iPhone nahrávat video se spuštěnou hudbou v pozadí

Hned na začátek je nutné zmínit, že postup, který uvedeme níže, je k dispozici pouze na iPhonu XS a novějším. Konkrétně je nutné mít k dispozici funkci QuickTake, pomocí které můžete využít okliky a video s hudbou v pozadí nahrát. Jestliže podmínky splňujete, tak postupujte následovně:

  • Prvně je samozřejmě nutné, abyste na iPhonu spustili přehrávání hudby.
  • Nyní klasickým způsobem přejděte do aplikace Fotoaparát.
  • Pro natočení videa byste nyní přešli do sekce Video – to ale nedělejte, hudba se vám vypne.
  • Namísto toho zůstaňte v sekci Foto a podržte prst na spoušti ve spodní části obrazovky.
  • Tímto dojde ke spuštění nahrávání videa a zvuk se přitom nepozastaví.
  • Pro pokračování nahrávání videa je nyní nutné, abyste prst neustále na spoušti drželi (podobně jako v Instagramu), anebo prstem přejeďte doprava, čímž se nahrávání „uzamkne“.
  • Poté, co budete chtít nahrávání ukončit, tak jednoduše zvedněte prst ze spouště, respektive na ni opětovně klepněte.

Funkce QuickTake slouží, jak už její název napovídá, k co možná nejrychlejšímu spuštění nahrávání videa. Výše uvedený postup je tedy jakousi oklikou a je klidně možné, že Apple v budoucí verzi iOS přijde k opravou a nadále nebude možné videa se zvukem v pozadí prostřednictvím Fotoaparátu nahrávat. Pokud vlastníte starší zařízení bez QuickTake a chcete nahrávat video s hudbou v pozadí, tak jak už bylo řečeno výše, budete potřebovat aplikaci třetí strany – například Instagram či Snapchat. Na závěr ještě podotknu, že při nahrávání videa přes QuickTake dochází ke zhoršení kvality, a to na 1440 x 1920 pixelů pro 30 FPS.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více