Zavřít reklamu

Biometrická ochrana Face ID je tady s námi již po dobu více než tří let. Vůbec poprvé jsme se ji dočkali v roce 2017 při představení revolučního iPhonu X, který určil směr jablečných telefonů na několik dlouhých let dopředu. Face ID jako takové se za tu dobu dočkali drobných vylepšení, především tedy co se týče rychlosti ověření. Pokud se pokusíte o odemčení vašeho iPhonu pomocí Face ID, tak úspěšné ověření poznáte pouze podle zámku v horní části, který se odemkne. Věděli jste však o tom, že si můžete nastavit speciální funkci, která vás vždy na úspěšné ověření pomocí Face ID upozorní haptickou odezvou? V tomto článku se podíváme, jak ji aktivovat.

Jak na iPhone nastavit haptickou odezvu po úspěšném ověření pomocí Face ID

V případě, že byste si na vašem iPhonu s Face ID chtěli aktivovat skrytou funkci, pomocí které se můžete nechat upozornit na úspěšné ověření haptickou odezvou, tak se nejedná o nic složitého. Postup je následující:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem iOS zařízení otevřeli nativní aplikaci Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak sjeďte o kus níže, kde najděte a rozklikněte sekci Zpřístupnění.
  • Nyní je nutné, abyste níže lokalizovali kategorii Mobilita a motorika.
  • V rámci této kategorie poté rozklikněte kolonku s názvem Face ID a pozornost.
  • Zde už jen nakonec stačí, abyste pomocí přepínače aktivovali funkci Haptika při úspěšném ověření.

Výše uvedeným způsobem lze tedy na novějších iPhonech s Face ID nastavit, aby se po úspěšném ověření pomocí Face ID na zařízení „přehrála“ haptická odezva. Tato funkce se hodí především z hlediska bezpečnosti, jelikož pokaždé, když dojde k ověření pomocí Face ID, o tom budete díky haptické odezvy vědět, bez nutnosti podívat se na displej. Výše zmíněná funkce funguje při klasickém odemčení zařízení, dále při úspěšné autorizaci transakce přes Apple Pay a mimo to také při ověření nákupů v iTunes Storu a App Storu. Zkrátka a jednoduše, pokaždé, když Face ID nějakým způsobem něco potvrdí či odemkne, tak to ucítíte v ruce a popřípadě budete schopni ihned zareagovat.

.