Zavřít reklamu

Pro chatování můžete na iPhonu využít nespočet aplikací – například Messenger, Telegram, WhatsApp a další. Nesmíme však zapomenout ani na nativní Zprávy, ve kterých si mohou všichni jablíčkáři bezplatně posílat iMessage. To znamená, že Zprávy můžeme prakticky považovat za klasickou chatovací aplikaci, co se však týče dostupných funkcí, tak až doposud to rozhodně nebyla žádná sláva. Dobrou zprávou však je, že si to Apple uvědomil a v novém iOS 16 přišel s několika funkcemi, které jsou naprosto nezbytné, a po kterých mnoho uživatelů dlouho volalo. Už jsme si ukázali, jak lze nově smazat a upravit odeslané zprávy, tím to ale nekončí.

Jak na iPhone obnovit smazané zprávy

Dost možná jste se někdy ocitli v situaci, kdy se vám v aplikaci Zprávy podařilo omylem (či naopak záměrně) smazat nějaké zprávy či celou konverzaci. Bohužel, po smazání už nebylo možné zprávy jakkoliv obnovit, pokud jste si to později rozmysleli, což není úplně ideální. Apple se tak rozhodl, že do nativní aplikace Zprávy přidá možnost pro obnovení všech zpráv a konverzací, a to až do 30 dní po jejich smazání. Tato funkce je tak prakticky úplně stejná jako ve Fotkách. Pokud byste tedy chtěli obnovit smazané zprávy, stačí postupovat následovně:

  • Prvně je nutné, abyste se na vašem iPhonu přesunuli do aplikace Zprávy.
  • Jakmile tak učiníte, klepněte vlevo nahoře na tlačítko Upravit.
  • Tímto se vám otevře menu, kde stiskněte možnost Zobrazit nedávno smazané.
  • Následně se ocitnete v rozhraní, kde už je možné zprávy jednotlivě či hromadně obnovit.

Pomocí výše uvedeného postupu lze tedy na iPhonu s iOS 16 v aplikaci Zprávy obnovit smazané zprávy a konverzace. Buď můžete jednoduše označit jednotlivé konverzace, a poté klepnout na Obnovit vpravo dole, anebo pro obnovení všech zpráv jednoduše klepněte na Obnovit vše. Kromě toho lze samozřejmě podobným způsobem zprávy také ihned smazat, a to klepnutím na Smazat, respektive Smazat vše, vlevo dole. Pokud máte ve Zprávách aktivní filtrování, tak je nutné klepnout vlevo nahoře na < Filtry → Nedávno smazané. V případě, že se vám sekce s nedávno smazanými zprávami nezobrazí, tak to znamená, že jste zatím žádné nesmazali a není tak co obnovit.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.