Zavřít reklamu

Kontakty jsou nedílnou součástí každého iPhonu. Shromažďujeme v nich veškeré vizitky lidí, se kterými jsme nějakým způsobem ve spojení. Součástí jednotlivých vizitek může být nejen jméno a příjmení, společně s telefonním číslem, ale také třeba e-mail, adresa, přezdívka, název firmy, datum narozenin a mnoho dalšího. V poslední době se Apple nativním Kontaktů nijak nevěnoval a aplikace tak zůstala po dobu několika let úplně stejná, to se však naštěstí mění v iOS 16, kde jsme se dočkali hned několika skvělých novinek, kterým se nyní věnujeme v naší návodní sekci.

Jak na iPhone odstranit duplicitní kontakty

Jistě víte, že jsme se v iOS 16 dočkali zbrusu nové funkce, díky které lze odstranit duplicitní fotky a videa, což doposud v aplikaci Fotky nebylo možné. Dobrou zprávou je, že naprosto stejná funkce nyní přišla i do aplikace Kontakty. Pokud tedy máte v seznamu nějaké kontakty, které obsahují duplicitní informace, tak s nimi po detekci můžete dle vlastního uvážení nakládat, tj. provést sloučení, anebo odstranění. Pokud byste chtěli duplicitní kontakty odstranit, postupujte následovně:

  • Prvně se na iPhonu přesuňte do nativní aplikace Kontakty.
    • Případně můžete otevřít aplikaci Telefon a dole se do sekce Kontakty přesunout.
  • Zde pak úplně nahoře, pod vaší vizitkou, klepněte na Byly nalezeny duplikáty.
  • V rozhraní, které se zobrazí, pak už jen stačí s duplicitními kontakty udělat pořádek.

Výše uvedeným způsobem je tedy možné na vašem iPhonu v Kontaktech z iOS 16 odstranit duplicitní kontakty. V různých verzích iOS se název řádku měnil, takže existuje pravděpodobnost toho, že se bude jmenovat jinak, anebo například zobrazovat ve spodní části obrazovky. Je důležité zmínit, že stejně jako v případě aplikace Fotky se nemusí tato možnost zobrazovat. To znamená buď to, že duplicitní kontakty nemáte, anebo že ještě nedošlo k provedení rozpoznání, takže ještě několik dní vyčkejte.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.