Zavřít reklamu

V posledních dnech se na našem magazínu věnujeme nativní aplikaci Kontakty, která se v iOS 16 dočkala hned několika skvělých vylepšení. Dlouhá léta byla tato aplikace prakticky bez jakýchkoliv změn, a tak nás tímto Apple rozhodně potěšil. Může se zdát, že aplikace jako Kontakty toho kromě ukládání vizitek lidí moc více nabídnout nemůže, opak je ale pravdou, jak jsme se přesvědčili v posledních dnech. Pokud byste tedy i vy chtěli ovládat nové vychytávky z aplikace Kontakty v iOS 16, tak si rozhodně naše návody nejen z posledních dní přečtěte.

Jak na iPhone hromadně odeslat zprávu nebo e-mail

Na našem magazínu už jsme si ukázali například to, jakým způsobem lze v Kontaktech na iPhonu vytvořit nový seznam kontaktů. Kromě toho, že seznamy slouží hlavně pro určité zlepšení organizace, tak všem kontaktům v nich můžete nově hromadně odeslat zprávu či e-mail, což rozhodně přijde vhod. Pokud byste si tuto funkci chtěli vyzkoušet a máte již vytvořený nějaký seznam, tak stačí postupovat následovně:

  • Prvně se na iPhonu přesuňte do nativní aplikace Kontakty.
    • Případně můžete otevřít aplikaci Telefon a dole se do sekce Kontakty přesunout.
  • Jakmile tak učiníte, stiskněte v levém horním rohu tlačítko < Seznamy.
  • Následně se ocitnete v sekci s veškerými dostupnými seznamy kontaktů.
  • Tady pak na konkrétním seznamu, kterému chcete zprávu nebo e-mail hromadně odeslat, podržte prst.
  • Nakonec už jen stačí, abyste z menu podle potřeby vybrali Poslat zprávu všem nebo Poslat e-mail všem.

Výše uvedeným způsobem je tedy možné na vašem iPhonu hromadně odesílat zprávy nebo e-maily. Jak už bylo zmíněno, tak pro zpřístupnění této možnosti musíte mít vytvořený nějaký seznam kontaktů – nativní seznam se všemi kontakty tuto vychytávku nepodporuje. Po klepnutí na možnost pro odeslání zprávy se ocitnete v prostředí aplikace Zprávy s předvyplněnými příjemci, a pokud zvolíte možnost pro odeslání e-mailu, tak se ocitnete ve výchozí e-mailové aplikaci s předvyplněnými kontakty, kde už jen stačí vepsat předmět a samotný text e-mailu.

.