Zavřít reklamu

Čím déle používáme své počítače, tím více se na nich hromadí obsah nejrůznějšího druhu. Kromě aplikací a souborů, nezbytných pro naši práci, studium, zábavu nebo každodenní život se může jednat také o fotografie, dokumenty nebo třeba multimediální soubory, které již vůbec nepotřebujeme, případně o duplicitní snímky a další typy souborů. Duplicitní soubory se na Macu postupem času hromadí a zbytečně zde zabírají drahocenné místo na úložišti, proto je vždy dobrý nápad se těchto souborů průběžně zbavovat. Manuální vyhledávání a mazání duplicitních souborů může být zdlouhavé a náročné, naštěstí ale existují aplikace typu Duplicate File Finder, které vám s tímto úkolem pomohou.

Duplicate File Finder se na Mac App Storu může pochlubit poměrně dobrým hodnocením ze strany uživatelů, kteří chválí zejména jednoduchost jejího používání a užitečnost funkcí. Aplikace Duplicate File Finder dokáže podrobně prohledat váš disk nebo třeba jen knihovnu fotografií na vašem Macu, najít veškeré duplicity – ať už fotografie, videa, dokumenty, archivy nebo třeba hudební soubory – a promazat je, aby se uvolnilo drahocenné místo na úložišti vašeho Macu. Ovládání aplikace je jednoduché, stačí jen za pomoci funkce Drag & Drop přetáhnout složky či ikonky disků do příslušného okna a kliknout pro zahájení skenování.

Duplicate File FInder Remover 1

Výběr složek či disků ke kontrole je možné provést také kliknutím na tlačítko „+“. V přehledném grafu vám aplikace zobrazí, jaký druh souborů je na disku vašeho Macu obsažen nejvíce, a také vám umožní před smazáním duplicit vše důkladně zkontrolovat. Ihned po smazání souborů si můžete prohlédnout historii mazání, případně soubory obnovit.

Základní verze aplikace je zdarma, můžete si ale připlatit za prémiovou verzi. Ta vás vyjde jednorázově na 499 korun, a v jejím rámci získáte možnost automatického výběru duplicitního obsahu, možnost smazání duplikátů z podobných složek, možnost sloučení složek s duplicitními soubory a další bonusové funkce. Pro základní použití ale bohatě postačí bezplatná verze.

Aplikaci Duplicate File Finder Remover stáhnete bezplatně zde.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.