Zavřít reklamu

Prakticky všichni výrobci chytrých telefonů se v posledních letech zaměřují na vylepšení fotoaparátů. A rozhodně to jde na kvalitách snímků vidět – v dnešní době už v mnohých případech jednoduše máme problém poznat, zdali byl snímek pořízen chytrým telefonem, anebo drahým zrcadlovým fotoaparátem. U nejnovějších jablečných telefonů můžete dokonce rovnou fotit do formátu RAW, což fotografové ocení. S narůstající kvalitou fotek však samozřejmě neustále roste jejich velikost. Pomoci svým způsobem může formát HEIC, každopádně i přesto je prostě a jednoduše nutné mít v úložišti dostatek místa pro ukládání.

iOS 16: Jak ve Fotkách sloučit duplicitní snímky

Největší část úložiště iPhonů tedy prakticky ve všech případech zabírají fotky a videa. Pro zachování místa v úložišti je tedy nutné pořízená média alespoň čas od času protřídit a ta nepotřebná vymazat. Pomoci si můžete například smazáním duplicitních snímků, což jste doposud v iOS mohli provést instalací a využitím aplikace třetí strany. Dobrou zprávou ale je, že v novém iOS 16 je možnost pro smazání duplicitních snímků k dispozici nativně přímo v aplikaci Fotky. Pro smazání duplicitních snímků tedy postupujte následovně:

  • Prvně je nutné, abyste se na iPhonu přesunuli do nativní aplikace Fotky.
  • Jakmile tak učiníte, tak se ve spodním menu přepněte do sekce Alba.
  • Zde pak sjeďte úplně dolů, kde se nachází kategorie Další alba.
  • V rámci této kategorie pak už jen stačí rozkliknout album Duplikáty.
  • Tady už se vám zobrazí všechny duplicitní snímky, se kterými můžete pracovat.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné na iPhonu s iOS 16 jednoduše zobrazit album se všemi duplicitními snímky. Pokud byste chtěli sloučit pouze jednotlivou skupinu duplicitních snímků, tak u ní stačí vpravo klepnout na Sloučit. Pro sloučení vícero duplicitních snímků klepněte vpravo nahoře na Vybrat, a poté jednotlivé skupiny vyberte. Popřípadě lze samozřejmě klepnout vlevo nahoře na Vybrat vše. Nakonec stačí sloučení potvrdit klepnutím na Sloučit duplikáty… ve spodní části obrazovky.

.