Zavřít reklamu

Prakticky všichni výrobci chytrých telefonů se v posledních letech zaměřují na vylepšení fotoaparátů. A rozhodně to jde na kvalitách snímků vidět – v dnešní době už v mnohých případech jednoduše máme problém poznat, zdali byl snímek pořízen chytrým telefonem, anebo drahým zrcadlovým fotoaparátem. U nejnovějších jablečných telefonů můžete dokonce rovnou fotit do formátu RAW, což fotografové ocení. S narůstající kvalitou fotek však samozřejmě neustále roste jejich velikost. Pomoci svým způsobem může formát HEIC, každopádně i přesto je prostě a jednoduše nutné mít v úložišti dostatek místa pro ukládání.

iOS 16: Jak ve Fotkách sloučit duplicitní snímky

Největší část úložiště iPhonů tedy prakticky ve všech případech zabírají fotky a videa. Pro zachování místa v úložišti je tedy nutné pořízená média alespoň čas od času protřídit a ta nepotřebná vymazat. Pomoci si můžete například smazáním duplicitních snímků, což jste doposud v iOS mohli provést instalací a využitím aplikace třetí strany. Dobrou zprávou ale je, že v novém iOS 16 je možnost pro smazání duplicitních snímků k dispozici nativně přímo v aplikaci Fotky. Pro smazání duplicitních snímků tedy postupujte následovně:

  • Prvně je nutné, abyste se na iPhonu přesunuli do nativní aplikace Fotky.
  • Jakmile tak učiníte, tak se ve spodním menu přepněte do sekce Alba.
  • Zde pak sjeďte úplně dolů, kde se nachází kategorie Další alba.
  • V rámci této kategorie pak už jen stačí rozkliknout album Duplikáty.
  • Tady už se vám zobrazí všechny duplicitní snímky, se kterými můžete pracovat.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné na iPhonu s iOS 16 jednoduše zobrazit album se všemi duplicitními snímky. Pokud byste chtěli sloučit pouze jednotlivou skupinu duplicitních snímků, tak u ní stačí vpravo klepnout na Sloučit. Pro sloučení vícero duplicitních snímků klepněte vpravo nahoře na Vybrat, a poté jednotlivé skupiny vyberte. Popřípadě lze samozřejmě klepnout vlevo nahoře na Vybrat vše. Nakonec stačí sloučení potvrdit klepnutím na Sloučit duplikáty… ve spodní části obrazovky.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.