Zavřít reklamu

Jak na iPhone odstranit pozadí z fotografie je postup, který vyhledává mnoho uživatelů. Pokud jste doposud chtěli z fotografie odstranit pozadí, tak jste museli využít buď grafický editor na Macu, anebo jste museli stáhnout speciální aplikaci na iPhone, která by to udělala za vás. Oba dva tyto způsoby jsou samozřejmě funkční a využíváme je již několik let, každopádně by to rozhodně mohlo jít o něco jednodušeji a rychleji. Dobrou zprávou je, že v iOS 16 jsme se konečně dočkali a odstranění pozadí z fotografie je nyní nesmírně jednoduché a rychlé.

Jak na iPhone odstranit pozadí z fotografie

Pokud byste chtěli na iPhonu odstranit pozadí z fotografie, respektive vyříznout objekt v popředí, tak se v iOS 16 nejedná o nic složitého. Tato nová funkce je k dispozici přímo v aplikaci Fotky a využívá se při ní strojového učení a umělé inteligence. Opět je to tedy náročnější záležitost, která však ve výsledku nabízí opravdu kvalitní výsledky. Postup je tedy následující:

  • Prvně je nutné, abyste se na iPhonu přesunuli do aplikace Fotky.
  • Následně si otevřete fotku či obrázek, ze kterého chcete odstranit pozadí, potažmo vyříznout objekt v popředí.
  • Jakmile tak učiníte, podržte prst na objektu v popředí, až ucítíte haptickou odezvu.
  • Tímto se objekt v popředí ohraničí pohyblivou čarou, která se posouvá po obvodu objektu.
  • Poté už jen stačí, abyste v menu, které se nad objektem zobrazí, klepnuli na Kopírovat nebo Sdílet:
    • Kopírovat: následně stačí přejít do jakékoliv aplikace (Zprávy, Messenger, Instagram apod.), podržet prst na místě a klepnout na Vložit;
    • Sdílet: zobrazí se menu sdílení, kde je možné výřez popředí ihned sdílet v aplikacích, popřípadě ho můžete uložit do Fotek či Souborů.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné na vašem iPhonu odstranit pozadí z fotografie a výřez popředí zkopírovat, popřípadě sdílet. I přesto, že funkce využívá umělou inteligenci, tak je samozřejmě nutné vybírat takové fotky, ve kterých jde okem popředí od pozadí rozpoznat – ideální jsou třeba portréty, ale fungují i klasické fotky. Čím lépe bude popředí od pozadí rozeznatelné, tím lepší bude výsledný ořez. Zároveň je důležité zmínit, že tuto funkci mohou využít jen jablíčkáři s iPhonem XS a novějším.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.