Zavřít reklamu

Jak na iPhone zobrazit heslo k Wi-Fi je postup, který zajímá mnoho uživatelů jablečných telefonů. A není se čemu divit, jelikož čas od času se můžete ocitnout v situaci, kdy se chce váš známý připojit na stejnou Wi-Fi, ke které už jste vy připojeni. V ideálním světě by se vám mělo v Nastavení zobrazit rozhraní pro okamžité sdílení hesla, pravdou ale bohužel je, že ne ve všech případech tomu tak je. Nejhorší na tom je fakt, že doposud jste heslo k Wi-Fi na iPhonu vůbec zobrazit nemohli a spolehnout jste se mohli jen na aplikaci Klíčenka na Macu. S příchodem iOS 16 se však tohle mění.

Jak na iPhone zobrazit heslo k Wi-Fi

Pokud byste tedy nyní chtěli zobrazit heslo k Wi-Fi na iPhonu, tak se samozřejmě nejedná o nic složitého. Musí se jednat o Wi-Fi síť, ke které už jste někdy byli připojeni, a ke které jste zadali heslo přímo vy. Skvělé je navíc to, že po aktualizaci na iOS 16 nemusíte hesla ke známým Wi-Fi sítím zadávat znova, aby se zobrazila, ale jsou k dispozici ihned. Postup pro zobrazení hesla k Wi-Fi na iPhonu je tedy následující:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem iPhonu přešli do aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak se přesuňte do sekce s názvem Wi-Fi.
  • Zde si pak najděte známou Wi-Fi síť, jejíž heslo chcete zobrazit.
  • Následně v pravé části řádku u Wi-Fi sítě klepněte na ikonu ⓘ.
  • Tímto se ocitnete v rozhraní, kde lze konkrétní síť spravovat.
  • Zde pak jednoduše klepněte na řádek s názvem Heslo.
  • Nakonec už se jen stačí autorizovat pomocí Touch ID či Face ID a heslo se zobrazí.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné na vašem iPhonu zobrazit heslo ke známé Wi-Fi síti, ke které jste buď připojeni, anebo v dosahu. Kromě toho je však možné zobrazit také hesla všech ostatních Wi-Fi sítí, ke kterým už jste někdy byli připojeni, ale nejste v jejich dosahu. Stačí v Nastavení → Wi-Fi klepnout vpravo nahoře na Upravit, následně se autorizovat, a poté v seznamu konkrétní Wi-Fi najít. Jakmile tak učiníte, stiskněte ikonu v řádku s konkrétní Wi-Fi, a poté už se vám heslo zobrazí. Samozřejmě ho můžete také jednoduše zkopírovat, což se může hodit.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.