Zavřít reklamu

Jak na iPhone zobrazit heslo k Wi-Fi je postup, který zajímá mnoho uživatelů jablečných telefonů. A není se čemu divit, jelikož čas od času se můžete ocitnout v situaci, kdy se chce váš známý připojit na stejnou Wi-Fi, ke které už jste vy připojeni. V ideálním světě by se vám mělo v Nastavení zobrazit rozhraní pro okamžité sdílení hesla, pravdou ale bohužel je, že ne ve všech případech tomu tak je. Nejhorší na tom je fakt, že doposud jste heslo k Wi-Fi na iPhonu vůbec zobrazit nemohli a spolehnout jste se mohli jen na aplikaci Klíčenka na Macu. S příchodem iOS 16 se však tohle mění.

Jak na iPhone zobrazit heslo k Wi-Fi

Pokud byste tedy nyní chtěli zobrazit heslo k Wi-Fi na iPhonu, tak se samozřejmě nejedná o nic složitého. Musí se jednat o Wi-Fi síť, ke které už jste někdy byli připojeni, a ke které jste zadali heslo přímo vy. Skvělé je navíc to, že po aktualizaci na iOS 16 nemusíte hesla ke známým Wi-Fi sítím zadávat znova, aby se zobrazila, ale jsou k dispozici ihned. Postup pro zobrazení hesla k Wi-Fi na iPhonu je tedy následující:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem iPhonu přešli do aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak se přesuňte do sekce s názvem Wi-Fi.
  • Zde si pak najděte známou Wi-Fi síť, jejíž heslo chcete zobrazit.
  • Následně v pravé části řádku u Wi-Fi sítě klepněte na ikonu ⓘ.
  • Tímto se ocitnete v rozhraní, kde lze konkrétní síť spravovat.
  • Zde pak jednoduše klepněte na řádek s názvem Heslo.
  • Nakonec už se jen stačí autorizovat pomocí Touch ID či Face ID a heslo se zobrazí.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné na vašem iPhonu zobrazit heslo ke známé Wi-Fi síti, ke které jste buď připojeni, anebo v dosahu. Kromě toho je však možné zobrazit také hesla všech ostatních Wi-Fi sítí, ke kterým už jste někdy byli připojeni, ale nejste v jejich dosahu. Stačí v Nastavení → Wi-Fi klepnout vpravo nahoře na Upravit, následně se autorizovat, a poté v seznamu konkrétní Wi-Fi najít. Jakmile tak učiníte, stiskněte ikonu v řádku s konkrétní Wi-Fi, a poté už se vám heslo zobrazí. Samozřejmě ho můžete také jednoduše zkopírovat, což se může hodit.

.