Zavřít reklamu

S příchodem macOS 11 Big Sur přišel kalifornský gigant s obrovskými změnami napříč celým operačním systémem. Obrovský změn se dočkal mimo jiné webový prohlížeč Safari, který kromě nových bezpečnostních funkcí nabízí také všemožné změny designu. Jedna z těchto změn se odehrála mimo jiné na domovské stránce, kterou můžete využít pro rychlé otevření oblíbených stránek či záložek z iCloudu, anebo k zobrazení seznamu četby. Mimo jiné je nově možné také provést změnu pozadí této domovské stránky.

Jak na Macu v Safari změnit obrázek na pozadí domovské stránky

V případě, že byste na vašem Macu v Safari chtěli provést změnu pozadí domovské stránky, tak se nejedná o nic složitého. Nutno podotknout, abyste měli Mac aktualizovaný na macOS 11 Big Sur a novější. Postup je v tomto případě následující:

  • Hned na začátek je nutné, abyste si připravili obrázek, který chcete na pozadí v Safari nastavit.
    • Ideálně si obrázek uložte například na plochu či do jednoduché složky, abyste k němu měli jednoduchý přístup.
  • Jakmile budete mít fotku připravenou, tak se přesuňte do aktivního okna Safari.
  • Pokud se zatím nenacházíte na domovské stránce, tak se na ni přesuňte – stačí klepnout na ikonu + vpravo nahoře.
  • Nyní je nutné, abyste ukončili režim celé obrazovky (pokud v něm jste). Klepněte na zelenou kuličku v levém horním rohu.
  • Poté už jen stačí, abyste připravený obrázek chytili kurzorem a přesunuli jej do okna Safari.

Kromě toho, že lze pozadí změnit jednoduše přetažením fotografie či obrázku do okna Safari, tak můžete využít i klasické rozhraní, ve kterém lze mimo jiné aktuální pozadí odstranit. Stačí, abyste se přesunuli na domovskou stránku, kde vpravo dole klepněte na ikonu nastavení. Objeví se malinké okno, kde lze odškrtnutím vlastní pozadí úplně deaktivovat, popřípadě můžete křížkem provést odstranění aktuální fotografie na pozadí. Pozadí pak můžete přidat také klepnutím na obdélník s ikonou + veprostřed.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více